Poprvé v kariéře jste musel podávat vysvětlení na klubovém představenstvu. Jaké to pro vás bylo?
Jsem rád, že to jednání proběhlo. Že jsme společně zanalyzovali stávající situaci. Že jsme každý řekli svoje postoje k tomu, jak pokračovat dál. Beru to jako hodně pozitivní situaci pro mě.

Už v neděli po utkání řekl sportovní ředitel Jiří Kubíček, že nějaká změna trenéra nepřichází v úvahu. Je to pro vás povzbuzení?
Určitě. Samozřejmě je pro trenéra vždycky jednodušší, když cítí pro svou práci podporu. Výkon proti Kladnu byl hodně podprůměrný oproti těm, co předvádíme. Nebavím se vůbec o výsledku, ale o výkonu. A každý, kdo to utkání viděl, má pochopitelně právo být na to naštvaný. My jsme s tím spokojeni také nebyli, nebyli spokojeni ani hráči. Proto si tyhle věci musíme vyříkat a začít pracovat tak, aby se to znovu neopakovalo, a vyvodit z toho důsledky.

Nějaká opatření už vedení udělalo? Přidal jste k nim nějaká i vy?
Jednoznačně. Po zápase s Kladnem následovaly postihy od představenstva i ode mě. Ale proběhlo tam i to, jak tomu předcházet, jakoby prevence před dalšími výkony.

Jaké to pro vás nyní je období, když jste tak dlouho pořádně nebodovali? Přemýšlíte třeba hodně o tom, co by se dalo udělat jinak?
Abych pravdu řekl, tak pořád mám spíše myšlenky na práci a další tvorbu. V zimě jsme chtěli mužstvo posunout dál, na konci přípravy vznikla nová situace jak pro mě, tak pro tým i pro klub. Oproti podzimu přišli jiní hráči, trošku byly upravené cíle. Takže to pořád beru jako postupnou práci. A ta úvodní čtyři jarní kola byla v uvozovkách jakoby testování. Že jsme hledali optimální sestavu, optimální řešení pro to, abychom hráče zabudovali, aby si to sedlo. Ale zároveň nechceme opustit to, že se budeme snažit vychovávat naše hráče. Chceme je prezentovat v našem klubu, chceme jim dát prostor, chceme, aby se ukazovali dál v tom nejlepším světle. Takže pořád to beru jako práci. A samozřejmě po každém dílčím neúspěchu je zklamání. A o to větší motivace k tomu zase pracovat, zase na tréninku odstraňovat nedostatky, které se objevily. Takže spíš to vidím stále pracovně.

Potvrdil úvod jara to, co jste říkal už před sezonou. Tedy že bude tři čtyři zápasy trvat, než si sestava sedne?
Ano. Takových situací bylo několik. Ale to k té práci patří. Bylo to i na podzim. Hledání, zabudování, vytvoření optimální sestavy, abychom měli lepší výkon, je součástí této práce.

Dá se říct, že po čtyřech kolech už by to mohlo být optimalizované?
Musí. Prostoru už více není. Máme nějaký ucelený pohled, máme z předchozích čtyř kol zkušenosti z výkonu hráčů. Samozřejmě někteří hráči ještě šanci nedostali, takže je možné, že ji v dalších zápasech dostanou.

V neděli čeká Sigmu Brno, to není moc dobrý tým na chycení. Naposledy dostali čtyřku na Spartě.
Vůbec to takhle neřeším. My se chceme soustředit jen na sebe, na svoji práci a napravit výkon s Kladnem.