Kouč, jenž v letech 2008–2011 úspěšně vedl první tým hanáckého klubu a dovedl ho do kvalifikace Evropské ligy, bude v Olomouci působit jako obchodně sportovní ředitel.

Kvůli nabídce už se dohodl na ukončení smlouvy ve slovenské Senici, na jejíž lavičce působil od letošního léta.

„Mezi svátky jsem dostal velmi zajímavou nabídku z klubu, ve kterém jsem působil skoro třicet let. Proto jsem se rozhodl v Senici požádat o rozvázání smlouvy," řekl Zdeněk Psotka na webových stránkách slovenského klubu.

Psotku oslovil mezi Vánocemi a Novým rokem předseda představenstva Josef Lébr. Oba se nakonec dohodli na čtyřleté smlouvě.

„Mezi kandidáty pro Zdeňka mluvilo to, že už ukázal, že zvládá organizaci, když u nás pracoval u mládeže. Ukázal, že umí i jako trenér a samozřejmě i to, že je Olomoučák," řekl Lébr.

„Zdeněk Psotka mi v předposlední den uplynulého roku zatelefonoval, že dostal zajímavou nabídku z Olomouce, která je pro něj velkou výzvou. Protože měl platný kontrakt ještě na osmnáct měsíců s opcí na další období, dohodli jsme si schůzku na 3. ledna. Po rozhovoru jsme vzájemnou spolupráci ukončili," prohlásil pro web Senice prezident klubu Viktor Blažek.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat funkcionářům senického klubu za nabídku, kterou jsem v létě dostal, za možnost získat během tohoto období velmi zajímavé zkušenosti a především za bezproblémovou dohodu o ukončení spolupráce. I když tady jako trenér končím, věřím, že naše profesionální i lidská spolupráce bude pokračovat i nadále," uvedl Psotka.

ROZHOVOR se Zdeňkem Psotkou o jeho návratu do Sigmy najete v pátečním tištěném vydání Olomouckého deníku