„Nabídka Jablonce byla tak dobrá, že jsme se rozhodli přijmout ji i přes to, že posílíme konkurenci," řekl sportovní ředitel Sigmy Zdeněk Psotka.

Byla nabídka Jablonce tak lukrativní, že si Sigma nemohla dovolit ji odmítnout, nebo prostě jen byla splněna podmínka výše odstupného, kterou měl Michal Hubník ve smlouvě?
Jsou to spojené nádoby. Nabídka byla výhodná pro obě strany. Proto jsme se ji rozhodli přijmout. Michal měl nabídky z více klubů. Jablonec nebyl jediný, kdo se o něj zajímal. Jeho nabídka ale byla nejvíce konkrétní. Rychlá, a jak jsem říkal, pro klub zajímavá. A stejně tak i pro hráče.

SOUVISEJÍCÍ: Hubník odchází z Olomouce, posílí Jablonec

Znovu jste ale posílili konkurenta v boji o evropské poháry.
To samozřejmě hrálo při našem rozhodování roli. Protože naše přímé konkurenty posilovat nechceme. Na druhou stranu šlo prostě o tak dobrou nabídku, že jsme se rozhodli ji přijmout i přesto. Jak jsem říkal, o Michala se zajímaly i jiné kluby, ať už na přestup, nebo hostování. Ale žádná nabídka nebyla tak výhodná jako od Jablonce.

Přestup byl ve hře celou dobu, nebo jste jednali i o možnosti, že by Hubník zůstal hráčem Sigmy?
Hostování připadalo v úvahu pouze pro zahraničí.

Byla vlastně ve hře možnost, že Michal Hubník zůstane v Olomouci?
Vlastně celou dobu, co jsem byl v Olomouci, to bylo tak, že se spíš čekalo, jestli Michal nějakou nabídku dostane, nebo ne. Ale varianta, že by v Olomouci zůstal, tu samozřejmě byla.

Letošní zimní okno je bohaté na zajímavé přesuny. Čím si to vysvětlujete?
Je to asi tím, že Sparta s Plzní byly úspěšné v Evropě. Vydělaly peníze a teď je investují a rozpouštějí mezi ostatní kluby. Proto se to dalo trochu do pohybu. Pro český fotbal je to jen dobře.