Poslední přípravné utkání před startem jarní části Gambrinus ligy, v níž bude Sigma hájit podzimní třetí místo, sehrají Hanáci v pátek od 15 hodin proti druholigovému Baníku Sokolov.

Utkání se bude hrát na Andrově stadionu a pro fanoušky by s největší pravděpodobností měla být připravena i nově instalovaná velkoplošná obrazovka, byť pouze ve zkušebním provozu.

Sigma v zimní přestávce zatím sehrála celkem třináct utkání. Prohrála pouze jedenkrát, na soustředění v Turecku s vedoucím týmem chorvatské ligy Dinamem Zagreb 0:3.

Utkání se Sokolovem se původně mělo hrát až v sobotu, ale kvůli návratu Sokolova ze soustředění, které v tomto týdnu jeho hráči na jižní Moravě absolvovali, se nakonec termín změnil.

„Ke změně došlo proto, že Sokolov, který je tady na soustředění, chce lépe využít svůj čas. Bylo to po vzájemné dohodě,“ ozřejmil trenér Sigmy Zdeněk Psotka změnu hracího dne.

V poslední přípravě na rozdíl od jiných ligových mužstev Sigma nepředstaví ideální jedenáctku, která by 27. února měla vyběhnout proti Ústí nad Labem. Spíš dostanou prostor hráči, kteří v poslední době nehráli.

„Budeme se snažit samozřejmě dát příležitost hráčům, kteří nemají tolik herní vytížení, abychom se zase sehráli a hráči dostali herní praxi. Opakuji pořád – my nemáme žádnou základní desítku, která vyběhne od první minuty. Máme patnáct šestnáct hráčů, kteří budou rotovat. Budeme hrát český pohár, chceme se v něm dostat co nejdále. Takže určitě zápasů bude hodně a celé jaro nebude stát na deseti hráčích,“ řekl Psotka na oficiálních klubových stránkách.

S týmem už nebude útočník Martin Doležal, který by měl zamířit na hostování do šestého týmu slovenské Corgoň ligy Zlatých Moravců.

Fotbalisty Sokolova vedou dva trenéři s výraznou olomouckou minulostí. Hlavním koučem je vicemistr Evropy z roku 1996 a člen památného Brücknerova týmu z počátku 90. let Radoslav Látal, asistentem pak Jiří Neček.

V kádru účastníka druhé nejvyšší soutěže je také kmenový hráč olomoucké Sigmy Martin Šindelář, jenž bude v západních Čechách působit na hostování do konce sezony.

Na utkání bude otevřena pouze západní tribuna Androva stadionu. Jednotné vstupné činí dvacet korun.