Hanáci totiž ze spousty šancí proměnili jen dvě. A že jich měli. 25 střel a 18 rohových kopů. To je porce, která se hned tak nevidí. Ale na vítězství to nestačilo.

Sigma náskok dvou branek ztratila v posledních patnácti minutách, v nastaveném čase Olomoucké rozesmutnil Pecka.

„Měli jsme přidat třetí branku, které by definitivně rozhodla,“ řekl po utkání trenér Psotka.

Zápas proti Mladé Boleslavi pro Sigmu nedopadl vítězně. Přitom všechno hrálo pro váš tým. Vedli jste, hosté hráli v deseti.
Prvních pár minut, kdy se ještě hrálo deset na deset, bylo rušných ofenzivních. My jsme tam měli standardku Ordošem, kterou soupeř vyhlavičkoval z brankové čáry. Pak se nám konečně podařilo dát gól, i když to bylo z penalty. Mužstvo se tím uklidnilo. Snažili jsme se tým do přestávky burcovat k aktivitě. Protože na podzim ve Zlíně se nám to proti oslabenému soupeři nedařilo. Do přestávky jsme byli hodně aktivní, chodili jsme do rychlých protiútoků. To samé bylo i po přestávce. Ale vyložené šance jsme neproměnili. Po kontaktní brance jsme na pár minut vypadli ze hry. Pak jsme soupeři v závěru dovolili vyrovnat… Je to obrovská pecka pro mě i pro hráče. Je obrovská škoda, že se nám nepodařilo bodovat naplno.

V tom nastaveném čase to byl šok. Co se tam přihodilo?
Prostě to tak bývá. Mužstvo, které hraje vabank, tak nakopává. Náhodně se to dostalo k hráči, který hlavičkoval. Musím si tu situaci ještě prohlédnout, ale zdálo se mi, že to bylo z velkého úhlu. Ale to utkání nerozhodlo. Celá práce, kterou jsme v utkání předvedli, je teď negativní. Ta remíza všechno zhatila. Budeme mít myslím velkou práci s tím, abychom se z toho dostali.

Co je větší chyba – že dostanete takové laciné hloupé branky nebo že nedáte tolik vyložených šancí, které jste měli?
Nevím, jestli jsme dostali laciné hloupé góly, tento termín bych vůbec nepoužil. Ale jednoznačně jsme si ve druhém poločase vytvořili snad pět vyložených šancí. Měli jsme dát na tři nula. Byla to pomalu exhibice, kdy jsme hráli, i když proti deseti, velice dobře. Bylo tam hodně šancí, nůžky, břevno, gólman pochytal spoustu šancí. Musíme to potvrdit třetím gólem a bylo by to stoprocentní. Ale bohužel tam zůstal Heidenreich ležet, soupeř nás přečíslil a dal kontaktní gól na dva jedna. A pak už to bylo vabank.

Chyběl ve druhém poločase hodně Marek Kaščák? A co se mu vůbec prohodilo?
Jednoznačně. Dostal koňara a od patnácté minuty hrál se zraněním. O přestávce mu to, přesto že se lékaři snažili, zatuhlo úplně a už se nemohl rozběhnout. Určitě v tom prostoru chyběl. Ale my jsme si vytvářeli spoustu šancí a měli rozhodnout jiným způsobem.

A nebo jste třeba měli hrát trošku jinak. Více hru natahovat, nebo zdržovat.
Téhle otázce nerozumím. Měli jsme dát třetí gól a hotovo. Nevím jaké zdržování nebo natahování. Myslím, že jsme tam v závěru míč drželi.

Co je s Hubníkem? Že zůstal na tribuně…
Je zraněný. Od středeční tréninku vypadl z přípravy, má potíže se svalem.

Někteří hráči nastoupili poprvé v základní sestavě. Třeba Nuc nebo Kobylík. Jak se vám líbili?
Všechno je to znevážené tím, že jsme nevyhráli. Kdybychom zvítězili, tak všichni hráči budou hodnoceni velice nadprůměrně. Protože to byl výborný výkon. Ale to, že jsme remizovali, tak tento výsledek také znehodnotí individuální výkon. Hráči jsou si toho vědomi, vědí to. Ale pokud bych se měl vyjádřit, tak podali všichni solidní výkon, hráli dobře.

Na Mladou Boleslav jste udělal hodně změn v sestavě. Před vámi je domácí utkání s Kladnem. Uděláte zase změny nebo to tak necháte?
Uvidíme podle zdravotního stavu. Jak na to hráči budou, jak budou připravení. Ale mě se to v utkání proti Boleslavi líbilo. Myslím, že jsme hráli dobře, aktivně. Zkoušeli jsme novou pozici pro Toleskiho… Mě se to utkání líbilo. Ale ten výsledek to prostě kazí.