„Není tam žádný případ, že by na to některý hráč výkonnostně neměl. Všichni prokázali perspektivu a kvalitu,“ řekl trenér SK Sigma.

Přesto kádr zúží.

„Těch dvaadvacet jmen, která jsou tam teď, čítat nebude,“ dodal.

V posledním utkání na tureckém soustředění jste remizovali. V jakém světle se ukázal Bialystok, který po podzimu překvapivě vede polskou ligu?
Byl to velmi kvalitní soupeř. Dá se říct, že celé soustředění se letos neslo ve znamení toho, že naši soupeři měli dobrou sílu. Byla to pro náš tým dobrá prověrka.

Do první půle jste nasadil hodně mladou sestavu. Jak se vám líbil její výkon?
V prvním poločase jsme postavili spíše mladší hráče, kteří ve čtvrtek nehráli, a bylo vidět, že na takovou kvalitu, jakou disponoval soupeř, ještě někteří kluci nemají. Ve druhém poločase jsme prostřídali, soupeř taky a řekl bych, že druhá půle už byla v naší režii. Zápas měl obrovské tempo, velkou kvalitu. Splnil účel, který jsme chtěli, a určitě patřil k těm nejvydařenějším, které jsme v přípravě sehráli.

Pokud byste měl zhodnotit celé soustředění… Třeba po duelu se Záhřebem jste mluvil o lekci, která hráčům ukázala, kde mají rezervy.
Myslím si, že to splnil i ten poslední zápas. Většina našich kluků potřebuje hrát ve větším tempu, ve větší koncentraci, ve větší rychlosti. Tímto způsobem se musejí přinutit hrát i ve třetí lize. Dá se říct, že všichni hráči ukázali, že perspektivu mají, ale momentálně ještě nemají takovou kvalitu, jakou mají základní kádry těch našich soupeřů v Turecku.

Jak byste srovnal kvalitu soupeřů třeba s konkurenty, kteří na vás čekají v české lize?
Moc se to nedá srovnávat. Podle mě to ani není možné. U nás se hraje jiným stylem. Tady měly všechny týmy aktivní obranu, byly výborné na míči, byly dobré v kombinaci. Ovládaly postupný útok i dlouhou přihrávku, bylo to hodně variabilní. Soupeře jsme se snažili typově vybírat tak, aby měli blízko k Evropské lize. Poláci jsou v lize první, Chorvati taky, stejně jako Borisov, Ukrajinci jsou šestí. Pro nás to byla dobrá prověrka. Ale porovnávat je mezi sebou nebo vůči české lize, to nejde.

Jak vám pět tureckých zápasů pomohlo při rozhodování o zužování kádru, případně při tvorbě základní sestavy?
Ani moc ne. Alespoň co se týče vyprofilování nějaké základní sestavy. Pořád máme nějakých patnáct hráčů, o kterých víme, že ligu na jaře zvládnou. K tomu tam máme několik mladých hráčů, u kterých se ale dá předpokládat, že ta výkonnost bude kolísavá. Vyřešil se nám určitým způsobem zdravotní stav, ať už pozitivně, nebo negativně. Máme určité nabídky na hostování z prvoligových týmů. Všechno budeme řešit za pochodu. Celý kádr ale určitě nebude čítat těch dvaadvacet jmen, která tam jsou teď. Trochu se zúží.

Na soustředění se zranil Jakub Petr. Jak je to s ním vážné?
Měl by být v pořádku. Zprávy jsou pozitivnější, i když je to spíš v uvozovkách, protože není pravděpodobné, že by Kuba Petr stihl začátek ligy.

Ohledně fotbalistů, kteří odejdou na hostování, jste už rozhodnutý?
Pracujeme na tom. Nějaké nabídky máme, tak uvidíme.

Prozradíte tedy, kdo by měl odejít a kam?
To ne. Pracujeme na tom (smích). Dokud nejsou informace stoprocentní, tak je nemůžu sdělovat. Ve fotbale může být během pár hodin všechno jinak. Až bude něco hotového, určitě se to dovíte, ostatní jsou spekulace. Změny, ke kterým dojde, budou ve prospěch týmu, tak aby ti, kteří odejdou, hráli pravidelněji, než by tomu bylo u nás. Není tam žádný případ, že by na to některý hráč výkonnostně neměl. Všichni prokázali perspektivu a kvalitu.

Ještě poslední otázka. Jaký je důvod přesunutí generálky se Sokolovem na pátek? Fanouškům změna termínu radost neudělala.
Sokolov bude u nás na soustředění. Bylo to po vzájemné dohodě, aby oni lépe využili svůj čas. Proto k té změně došlo.