Přesto kouč Sigmy Zdeněk Psotka mohl být navzdory výsledku s několika věcmi spokojen.

Například s hrou záložní trojice, která hrála ve stejném složení jako v loňské sezoně.

„Bajer, Hořava i Rossi hráli velmi dobře. Naše byla dnes lepší než v předchozích zápasech, ale všechno bude odvislé od toho, jestli budeme sbírat body,“ řekl Psotka.

Mladou Boleslav se vám nepodařilo porazit už poosmé za sebou.
Bohužel to zase skončilo s remízou. Ale v souvislosti s posledními výkony se nám podařilo navázat na to lepší. Bylo tam více krátké kombinace a pohybu, hlavně ve druhém poločase. Dařil se nám rychlý přechod přes střední pásmo. Vytvářeli jsme si spoustu centrovaných míčů a šancí, ovšem bohužel jsme je nedokázali proměnit. Boleslav ukazovala během celého zápasu, že má velmi dobré brejkové hráče. V závěru, kdy jsme hráli hodně vabank, už byly ty brejky hodně nebezpečné, takže jsme mohli být nakonec i rádi, že tam soupeř některé akce nedotáhl.

Překvapením bylo, že se do základní sestavy nedostal Marek Heinz. Měl nějaké zdravotní problémy nebo to bylo spíš z taktických důvodů?
Chtěli jsme být aktivnější, hodně napadat, hrát hodně v pohybu. Věděli jsme, že takový způsob hry nás bude stát hodně sil. Marka a jeho zkušenosti jsme chtěli využít potom do uvolněného prostoru, aby vytvořil nebo proměnil nějaké šance. Myslím si ale, že zápas měl tempo a tím pádem i málo prostoru až do úplného konce. Pořád tam bylo hodně osobních soubojů. Takže to byl náš záměr. A samozřejmě také rozložit zátěž. Protože nás čeká týden s pohárovým zápasem.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Sigma s Mladou Boleslaví remizovala

Vsadil jste na záložní trojici Bajer – Rossi – Hořava, které se dařilo v minulé sezoně, ale v té aktuální toho spolu tolik neodehrála. Jak jste byl spokojen s výkonem těchto fotbalistů?
Měli tam střelecké možnosti, hlavně Lukáš Bajer tam měl jednu velmi dobrou střeleckou možnost. V poločase jsme nebyli spokojení s pohybem Tomáše Hořavy směrem dozadu. Vlastně byl i u té inkasované branky, protože napřed předržel míč a pak i špatně obsadil autové vhazování, z čehož byl nakonec roh. Ve druhém poločase ale byli všichni v pohybu i Rossi tam měl o hodně větší nabídku než naposledy. Všichni tři hráči dnes hráli velmi dobře.

Inkasovali jste po standardní situaci. Musela to být asi velká chyba, když v prostoru malého vápna hlavičkoval Ščuk úplně sám. Souhlasíte?
Hráli jsme dnes kombinovanou obranu. Rolka a Johanu jsme měli na starosti osobně, ale do míče se nedostali ani Aleš Škerle, ani Michal Vepřek. Soupeři to spadlo na hlavu a dal branku. Ale každý gól ze standardky je samozřejmě chyba.

Hráči sami přiznali, že opakovaný odpočet bodů na ně nepůsobí právě nejlépe. Že určitá ztráta motivace přišla. Cítíte to také tak?
Po tom, co nám znovu sebrali body, tak jsme v hráčích cítili takovou letargii, ale snažili jsme se je neustále během reprezentační přestávky nabudit a pořád jsme jim vštěpovali, že kvalitu mají a jsou schopní se jí prosazovat. Myslím si, že dnes už jsme udělali aspoň takový malý krůček, protože hra byla podstatně lepší než v předchozích zápasech. Všechno ale bude odvislé od toho, jestli budeme získávat body.

V tabulce jste úplně jinde, než jste si představovali. Připouštíte si, že hrajete o záchanu?
Samozřejmě sledujeme tabulku a mužstva, která jsou kolem nás, a budeme se snažit dostat co nejrychleji nahoru.