„Hráče krotit nemusím. Do novin říkal něco jen Aleš Škerle, ale ten hrát nebude. Ostatní jsou pokorní,“ podotkl kormidelník olomoucké flotily s úsměvem.

Jak to vypadá před posledním utkáním podzimu?
Vypadá to pořád stejně. Pořád dobře. Máme ještě několik tréninků do zápasu, všichni hráči se už zapojili do tréninkového procesu. Někteří ještě míň, protože nemoc na ně ještě doléhala, takže trénují postupně. Jinak si myslím, že jsme připravení.

Kvůli žlutým kartám budou chybět obránce Aleš Škerle a defenzivní záložník Daniel Rossi.
Máme Komárka a máme Maru Kaščáka, který už se uzdravil. Myslím si, že tito hráči je určitě nahradí. Samozřejmě je lepší, když mužstvo jede, tak má sestavu stabilizovanou, ale během podzimu jsme hráče rotovali, takže ti, kteří tam budou jsou připravení. S tímhle se musí počítat. Během sezony hráči prostě čtyři žluté karty dostanou.

Trénuje už i Michal Hubník. Je možné, že v Ostravě nastoupí, nebo je to vyloučeno?
Kdo trénuje, tak může hrát. Jsem rád, že všichni marodi jsou už v tréninkovém procesu. I když ještě ne všichni naplno. Do pondělka je ještě daleko, takže doufám, že budeme zdravotně v pořádku a chybět budou opravdu jen ti vykartovaní hráči.

Někteří hráči se otevřeně vyjadřovali ve smyslu, že do Ostravy jedou vyhrát, nemusíte je trošku krotit?
Ne, na tréninku to nevidím. V novinách jsem četl, že Aleš Škerle něco říkal, ale ten v pondělí hrát nebude. Ostatní jsou pokorní a vědí, že je čeká těžký soupeř. Hrajeme venku, viděli nás v televizi, takže budeme muset přidat ještě nějaké procento navíc, abychom uspěli.

Nebude se hrát na tradičních Bazalech, ale ve Vítkovicích. Může hrát tenhle fakt nějakou roli?
Nám je to jedno.

Co čekat od Baníku?
Mají hodně zkušené mužstvo. Jejich záloha Lička, Lukeš, Marek, to je možná nejzkušenější formace v celé lize. Rozehrává se jim dobře i obrana. Fungují dobře jako tým a mají spoustu kladných výsledků. V defenzivním rozestavení hrávají 451 a z toho vychází. Nedostávají góly a mají dobré brejkové hráče, kteří se umějí prosadit. Je to hodně silný soupeř. Doma ani jednou neprohráli, takže kvalitu mají.

Všechno je jednou poprvé…
Přesně tak (úsměv). Jako pro nás byla motivace porazit Teplice, které do té doby neprohrály, tak je pro nás motivace porazit Baník. V každém zápase chceme vyhrát.