Kouč Zdeněk Psotka věří, že 
v týmu už bude minimálně jedna posila do defenzivy.

„Hráči, kteří momentálně v přípravě nastupovali, kvalitu předvedli. Hledáme ale pořád alternace. Potřebujeme v defenzivě větší zkušenost. Takové to sebevědomí a nadhled," řekl Psotka.

O víkendu jste nejdřív prohráli 
v Brně a pak porazili doma Myjavu. Především domácí zápas (2:1) se slovenským soupeřem byl na přípravu velmi kvalitní. Souhlasíte?
Každé mezinárodní utkání má příchuť soutěžního zápasu. Je tam rivalita a prestiž. 
I dnes se hrálo hodně agresivně a místy i na výsledek. Pro nás je to jenom dobře, že se musíme rovnat s agresivní hrou soupeře. Jsme pak rychlejší s míčem, stabilnější v soubojích. Myslím, že se 
v tom všem lepšíme. V prvním poločase se nám dařila kombinace a rychlý přechod do útoku. Udržovali jsme tempo. Ve druhém poločase, kdy soupeř prostřídal druhou desítku, už jsme se prosazovali hůř.

Zápas v Brně byl výsledkově horší. Ten jste naopak 2:1 prohráli.
Herně to ale bylo podobné. V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Druhý poločas jsme začali tím, že jsme nedohráli brejkové situace. Kazili jsme hodně přihrávek, nedostali se do šancí. Naše hra se propadala a soustředili jsme se už jen na defenzivu.

Definitivně padla možnost postupu v Tipsport lize. Mrzí vás to, nebo výsledky v přípravě vůbec neřešíte?
O šanci postoupit jsme asi přišli už v prvním zápase 
s Jihlavou. Ta dnešní porážka mrzí. Podle mě jsme si vytvořili více šancí, ale neproměnili jsme je. Problémy jsme měli i ve středu obrany. Soupeř měl tři střely a dostali jsme dva góly.

Proti Myjavě se naopak mladá dvojice Šindelář – Svozil jevila velmi dobře. Jak se vám jejich výkon líbil?
Jsou to oba komunikativní hráči, kteří řídí hru a tím si spoustu věcí vyřeší dopředu. Nemusí to pak hasit. Oba dva to zvládli velmi dobře. Svozil je navíc velmi dobrý v rozehrávce, což nám nesmírně pomohlo. Stejně jako to, že brankář Blaha chtěl hodně míč rozehrávat. Víc jsme pak drželi míč.

Přesto stále hledáte do obrany posily. Jak to momentálně vypadá?
Do defenzivy chceme přivést jednoho nebo dva hráče. Věřím tomu, že v příštím týdnu už se to podaří dotáhnout a minimálně ten jeden hráč tady bude. Druhého bychom si přáli mít s sebou do Turecka.

Už dřív jste prohlásil, že v tomto směru nehodláte nikoho testovat. Mělo by jít tedy přímo o přestup či hostování?
Pořád hledáme to, co nám pomůže. Myslím, že hráči, kteří momentálně v přípravě nastupovali, kvalitu předvedli. Hledáme ale pořád alternace. Především tedy do defenzivy, protože do ofenzivy máme hodně dobrých hráčů. Do defenzivy ale potřebujeme přinést větší zkušenost. Takové to sebevědomí a nadhled ve hře.

Američané bez profi smlouvy

Co třeba američtí hráči, kteří tady byli v minulosti na stážích? Mohl by dorazit někdo z nich?
Tyto hráče máme ověřené. Sledujeme, jakým způsobem se vyvíjejí, ale momentálně 
s tím nemůžeme nic udělat. Během studia nemohou podepsat žádný profesionální kontrakt. Čili musíme počkat, až dokončí studium. Pro ně je problém třeba i nastoupit do Tipsport ligy, protože je to oficiální zápas. Teď pro zimu jsme navíc tolik testovat nechtěli.

Celý zápas proti Brnu odehrál Michal Vepřek. Jaká je situace kolem jeho případného odchodu?
Matěj Hýbl byl v týdnu zraněný, měl nakopnutou nohu. Takže Michal byl v pátek povolán do tréninku, nastoupil a hrál. Situace je stejná, jak jsem to už říkal. Michal dostal od nás možnost odejít za podmínek, které si klub nastavil. Pokud to nedopadne, tak musí trénovat tady. Má tady platnou smlouvu a může se stát, že tady zůstane.

Mikuš má potenciál, a je volný

Jak se vám líbil slovenský útočník Matúš Mikuš, který je u vás na zkoušce?
Jevil se velmi dobře. Je to rychlostní dynamický hráč, který to zvládl i technicky. Navíc dal branku. Domluvili jsme se na týdenní zkoušce. V tom prvním testu obstál. Uvidíme, jak mu to půjde dál. Je to hráč, který má potenciál. Může hrát na hrotu útoku i na křídle, což je samozřejmě výhoda.

Jak jste se k němu dostali?
Částečně jsme se k němu dostali tak, že jsme měli dva hráče na hostování v Nitře, odkud pochází. Tam jsme se dozvěděli, že by mohl být 
k mání. Pamatuju si ho i z mládežnických kategorií. Měl vekou kvalitu, takže 
i proto odešel do rakouské ligy. Tam se pak zranil a momentálně je tedy v situaci, kdy hledá angažmá.

Je v silách klubu ho získat?
Je volný hráč, takže jediné, co by bylo třeba dohodnout, jsou podmínky pro hráče.

Je to hráč, který vám momentálně v kádru typologicky chybí?
Nechtěl bych ho zatím nijak obšírněji hodnotit. Jako se mu jedno utkání povedlo, tak další se povést nemusí. To je u mladých hráčů normální. Koneckonců v zápase s Brnem to bylo vidět. Výkon mladých hráčů, kteří v tom utkání nastoupili, byl mnohem lepší než před týdnem proti Jihlavě. Ať už to byl Richter nebo Hladík. Byli jsme tentokrát rovnocenným soupeřem. Mladí kluci z B mužstva teď ukázali potenciál.