„Zápas měl svou kvalitu zejména díky vysokému tempu a také díky Příbrami. Ta tady jako jedno z mála mužstev hrála aktivně. Její hráči napadali, dostávali se do šancí. Tolik si jich tady nevytvořila ani Sparta, takže musím Příbram hlavně za odvahu v prvním poločase pochválit,“ vykládal olomoucký stratég po vítězství 3:1.

Příbram skutečně po výměně trenéra hraje daleko ofenzivnější fotbal a v Olomouci to svěřenci trenéra Romana Nádvorníka ukázali.

„Dobře jsme vstoupili do zápasu. Prvních šestnáct sedmnáct minut bylo z naší strany velmi dobrých. Nezalezli jsme dozadu, naopak jsme se snažili napadat soupeře. Vytvořili jsme si i šance, bohužel jsme je nedotáhli do gólového konce,“ litoval Nádvorník.

„Od dvacáté minuty nás Olomouc začala přehrávat a byla daleko lepší. Ukázala svou kvalitu v útočné a finální fázi. My jsme se dopustili hrubých individuálních chyb, kdy jsme špatně dostoupili hráče a Sigma to potrestala. Od stavu 2:0 měla Sigma zápas zcela pod kontrolou a ani ve druhém poločase nás do ničeho nepustila,“ doplnil příbramský trenér.

Hanáci se po nevýrazné čtvrthodince srovnali a pak už byla k vidění klasická hra Sigmy. Jeden útok stíhal druhý a přišly i branky.

Nejprve hlavou zakončoval z Hubníkovy přihrávky Petr, pak se na čele tabulky kanonýrů dvanáctým přesný zásahem osamostatnil sám čerstvý reprezentant Michal Hubník.

Mladíci v akci

„My jsme dnes nechtěli hrát tolik kombinačně a postupný útok, abychom ještě více nestresovali naše mladé zadáky. Snažili jsme se hrát jednoduše směrem dopředu a podstupovat osobní souboje. To se nám dařilo. Dokázali jsme vstřelit tři branky a jsme rádi, že jsme to zvládli tříbodově i s těmi našimi mladými hráči vzadu,“ připomněl kouč Psotka, že Sigma hrála pravděpodobně s nejmladší stoperskou dvojicí v české lize.

Devatenáctiletý Ondřej Murin i o dva roku mladší Tomáš Kalas měli přitom v týdnu před utkáním zdravotní problémy. „Že budou hrát spolu jsme se definitivně rozhodli ve středu, kdy se oba dva uzdravili a zapojili se do tréninku,“ prozradil Zdeněk Psotka.

Padla tak varianta se stažením záložníka Rossiho do obranné čtveřice. „Není to optimální řešení. Rossi na stoperu není tolik komunikativní a navíc bychom tím ztratili i velikou kvalitu ve středu hřiště,“ uvedl olomoucký kouč.

S výkony obou mladíků byl spokojen, byť na nich dokázal najít chyby.

„Byla tam spousta chyb, které ti mladí udělali a když si to rozebereme na videu, tak oba uvidí, že mají před sebou ještě spoustu práce,“ poznamenal Psotka, který se také pustil do hodnocení podzimní části.

Věřím, že Michal ještě alespoň půl roku zůstane

„Získali jsme po podzimu 28 bodů, což je rekord klubu, i když kdyby za trenéra Brücknera byl tříbodový systém, tak těch bodů měl mnohem víc. Troufám si říct, že jsme znovu hráli atraktivní fotbal. Stříleli jsme spoustu branek, měli jsme menší výpadky než v minulé sezoně. Jsme spokojení, přestože jsme dlouhou část podzimu byli na druhém místě. Oproti očekáváním před sezonou si však vedeme nadstandardně,“ prohlásil Psotka.

Zároveň zadoufal, že se ještě alespoň do konce ročníku 2010/2011 podaří udržet aktuálně nejlepšího kanonýra celé ligy Michala Hubníka.

„Pokud kolem něj budou svištět přestupová lana, tak to Michalovi budeme přát. Pokud bude nabídka zajímavá pro něj i pro klub, tak ji asi budeme muset akceptovat, ale věřím, že Michal ještě alespoň půl roku zůstane,“ dodal trenér na závěr.