Kouč Sigmy Zdeněk Psotka také spílal rozhodčímu Jechovi za to, že deset minut před koncem po zákroku Sionka na Hořavu odpustil hostům pokutový kop.

„Tomáš tam byl po standardce sám a byl stržen, takže svou šanci nemohl proměnit. Z mého pohledu to byla jednoznačná penalta,“ řekl Psotka na pozápasové tiskové konferenci.

A nelíbilo se mu ještě jedno Jechovo rozhodnutí z poslední desetiminutovky.

„Rozhodčí po celé utkání nechával výhody, a když se přerušila hra, tak nedával karty, i když nás Sparta okopávala. Když jsme měli možnost jít dva na jednoho, tak najednou výhodu nedal a zastavil náš útok,“ stěžoval si na situaci, kdy se do šance přes Brabce snažil do pokutového území prodrat střídající Zdeněk Klesnil.

Jinak ale Olomouc v posledních zápasech kritizovanou sparťanskou obranu moc neprověřila.

„Tu kritiku směrem obraně jsem po zápase s Mladou Boleslaví vyřkl v emocích a v týdnu jsem ji v kabině musel korigovat. Byla to záležitost celého mužstva,“ říkal Martin Hašek, trenér Sparty.

„Cením si toho, že jsme Olomouc, kterou považuji za jedno z předních ligových mužstev nepustili prakticky do žádné vyložené šance,“ doplnil.

Olomoucký trenér s ním nesouhlasil a šance svého týmu napočítal tři. Kromě sporné penaltové situace ještě Varadiho hlavičku a Hořavovu narážečku s Heinzem ze začátku prvního poločasu.

„Tam Tomášovi chyběly snad centimetry,“ litoval Psotka.

„Nemohli jsme čekat, že si vytvoříme šest vyložených šancí. Kvalita Sparty v defenzivě je veliká. Měli jsme tam ale situace, které jsme měli řešit líp. Honza Navrátil měl v prvním poločase dvě tři možnosti, které měl řešit kvalitněji,“ pokračoval olomoucký trenér.

Úvod jsme nezvládli hlavou

Faktem je, že v kolonce střel na branku měla Sigma po zápase nulu.

„Bohužel jsme do zápasu nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Chtěli jsme být odvážní, silní na míči a snažit se o rychlou kombinaci. Kvůli malému sebevědomí, jsme míče hodně nakopávali a ztráceli je,“ naznačil kouč Hanáků, proč měla Sparta v úvodních minutách zápasu, které jak se později ukázalo rozhodly o výsledku, lehce navrch.

"Úvod jsme podle mě nezvládli hlavou. Nevěřili jsme si tolik a nekombinovali jsme tak dobře, jak si myslím, že jsou naši hráči schopni,“ konstatoval Psotka.

„Po inkasované brance ještě takových deset minut kvalita z naší strany nebyla dobrá. Až potom jsme začali být trpěliví, drželi jsme míč a čekali na tu jednu nebo dvě šance, které jsme byli schopni si proti organizované defenzivě Sparty vytvořit,“ doplnil šéf olomoucké lavičky, který po třiceti minutách nečekaně stáhl ze hřiště pravého obránce Janotku.

„Tomáše jsme střídali, protože na něj hrál velmi rychlý Krejčí a v úvodu se mu docela dařilo zabíhat za obranu. Takže jsme tam chtěli dát ještě rychlostnějšího hráče Tomáše Přikryla, který se s ním navíc zná z reprezentace,“ vysvětlil Psotka.

„Myslím, že se ten tah nakonec podařil. Tomáš zvládl defenzivu velmi dobře a dokonce se ve druhém poločase zapojoval i do ofenzivy,“ dodal trenér Sigmy.

Kvůli nakopnutým žebrům pak střídal ještě dalšího obránce Radima Kučeru.

„Ale to bylo také tím, že jsme chtěli dostat do hry dalšího útočníka, abychom se ještě víc tlačili do koncovky a pokusili se minimálně vyrovnat,“ řekl Psotka.

Jako poměrně tvrdé hodnotil utkání také Hašek.

„Hodně našich hráčů mělo šrámy a ve druhém poločase tím byl limitováni. Nedokázali jsme tolik udržet míč a také protiútoků, které jsme chtěli podnikat mohlo být víc,“ řekl trenér Sparty, který pochválil střelce jediné branky Václava Kadlece.

„Když dal vítěznou branku, tak s ním samozřejmě musím být spokojen. Věřím, že mu to pomůže, aby se dostal do formy, jakou od něj očekáváme,“ uvedl Hašek.

Cítili jsme nepřátelské prostředí

Gólová akce ze třinácté minuty byla prý přesně podle plánu, který Sparta na Olomouc chystala.

„Chtěli jsme přecházet rychle do protiútoků. Věděli jsme že domácí hrají s obranou hodně vysoko. Navíc jim chyběl Škerle, který je dobře rychlostně vybavený. Kadlec to pak navíc vyřešil skvěle,“ podotkl Hašek, jenž si podobně jako hráči Sparty také všiml bouřlivé atmosféry na tribunách Androva stadionu.

„Nepřátelské prostředí vůči Spartě je tady vidět. Neříkám jestli je to dobře nebo špatně. Ale prostě tady je. Samozřejmě i já jsem ho cítil,“ uvedl Hašek.

Trenér Sigmy naopak příznivce za podporu svého týmu chválil.

„Diváci byli výborní. I když viděli podobné utkání jako byla ta se Spartou v předchozích letech, tedy hodně taktické, tak atmosféra byla vynikající,“ řekl Psotka.