Všichni tři nastoupili i v nedělní generálce na ligu proti třetiligové České Lípě a podíleli se na výhře 2:1, Stožický s Jindráčkem dokonce gólově.

Trenér Ústí Svatopluk Habanec se po nepříliš vydařeném utkání s Chomutovem vydal na lov posil a získal hned tři hráče, kteří by měli pomoci týmu v boji o záchranu. Jindráček v Ústí hostoval již na podzim, v zimě se neprosadil do teplického kádru, a tak se vrátil do posledního celku tabulky.

Spolu s ním opustil Teplice i Stožický, který v Ústí působil již v sezoně 2005/06 v druhé lize.

Dreksu zase Olomouc uvolnila, aby její mladý stoper získal zkušenosti.

„Po zranění se do základní sestavy vrátí Radim Kučera a určitě bych v Olomouci nedostal tolik příležitostí jako tady. Pro mě bude lepší, když budu hrát tady stabilně, než abych hrál za béčko v Olomouci,“ řekl Dreksa pro klubové stránky Ústí nad Labem.

V týmu ligového nováčka jej na jaře čeká hlavně boj o ligové přežití. Hned v prvním kole narazí na nedávné spoluhráče.

Ačkoliv v současnosti je již běžnou praxí, že hráči, kteří hostují jinde proti mateřským klubům nenastupují, Dreksa hrát může.

„Trenér Psotka razí takovouto filosofii, že prostě dává klukům příležitost i proti svému týmu. Na kluky se už těším,“ říká odchovanec prostějovského fotbalu.

Jsem z vesnice, neuteču

Že by ještě na poslední chvíle vzal do zaječích jako Milan Machalický, který byl v Ústí na testech v lednu, ale doslova se zalekl tréninkových podmínek v ústeckém klubu, si nepřipouští.

„Já neuteču. Jsem z vesnice, a jsem na takové podmínky zvyklý. Je to na 3 měsíce a jsem tady kvůli fotbalu a nebudu tu řešit takové věci,“ usmívá se Dreksa.

Tým prvního soupeře olomouckých fotbalistů v jarní části ligy naopak zřejmě opustí Miloš Gibala a Ladislav Benčík.

„Naše soudnost už přestála mezí a ukazovalo se, že někteří kluci na první ligu nemají,“ uvedl Habanec.

Neangažuje ani útočníka Jana Svátka, který při testech neproměňoval šance.

„Jsem rád, že dorazily posily, které jsme potřebovali. Na druhou stranu se to ale projevilo na sehranosti, na které musíme teď zapracovat,“ řekl kouč.

Kouč Habanec také uvedl, že na jaře se jeho tým bude prezentovat jiným stylem hry.

„Nemůžeme hrát ten hurá systém jako na podzim. Hodně jsme se zaměřili na bránění,“ naznačil Habanec, který prý má i téměř jasno o sestavě.

„I kvůli početné marodce začneme jaro asi ve stejné sestavě jako dnes proti České Lípě,“ dodal.

Jiří Fišara + ČTK