„Řekl bych, že je před námi jeden z vrcholů letošního fotbalového jara. Přijede tým, který společně s námi zažívá skvělý vstup do této části soutěže a společně s námi dostal nejmíň branek," připomněl prostějovský kouč František Jura.

Uničov přeskočil v tabulce i Vítkovice, ale na vedoucí 1. SK Prostějov mu v tabulce schází devět bodů. Svěřenci Jiřího Balcárka však podobně jako sobotní soupeř jedou na vítězné vlně. Letos už zdolali rezervu Slovácka, Hlučín i Otrokovice. Jediný tým, který sebral Uničovu body, byl Hulín.

„Uničov je těžký soupeř a vždy byl. Ten tým je zkušený. Na jaře je to pro nás ten největší soupeř," zdůraznil František Jura.

Prostějov letos ještě neprohrál a cíl má tedy jasný i pro zápas s Uničovem. „Hrajeme na výhru. Chceme si přenést formu z venkovních zápasů domů. Podle toho se také připravujeme," usmíval se František Jura.

On sám pak nečeká žádnou divokou přestřelku: „Nebude to zápas, jaké jsme teď hráli. Padne jeden, dva góly. Budou rozhodovat maličkosti. Velkou výhodou bude první branka," předvídá kouč Jura.

Nálada v kabině je podle prostějovského kouče výborná. „Uděláme vše, co je v naších silách, abychom vyhráli. Z kabiny cítím velké odhodlání a věřím, že jej přeneseme do zápasu. Bude to dobré utkání," pozval všechny fanoušky fotbalu na sobotní bitvu s Uničovem František Jura.

Výkop bitvy prvního s druhým bude v sobotu v 15.30 na prostějovském trávníku.