Fotbalové krásy duel moc nepobral. Byl to spíš boj. Sigma v něm ale měla od začátku poměrně jasně navrch. Domácí Bohemians držela prakticky po celé utkání na distanc od své branky.

Na dlouhatánské minuty byla výjimkou jen rána Matěje Štochla, jenž se dostal za olomouckou defenzivu po laciné ztrátě Ordoše. Martin Blaha, který znovu dostal přednost před Zdeňkem Zlámalem, byl ale na místě. Jinak se gólman Sigmy musel zápasem pronudit. Většina zajímavých momentů se děla na opačné straně hřiště.

Už v páté minutě střílel z boku na branku Bohemians Javůrek. Klokani prozatím díky zákroku Berkovce odolali. Stejně jako po přízemní ráně Varadiho zpoza pokutového území.

Ordoš nadvakrát a gól

Ve 44. minutě pomohlo Sigmě do vedení štěstí. Javůrek vrátil míč na vápno Ordošovi. Tomu sice obrana Bohemky první pokus zblokovala, jenže balon se odrazil znovu přesně do kroku olomouckému útočníkovi. Druhou ránu už tečoval Jindřišek přímo do protipohybu brankáře Berkovce.

Po přestávce byl obraz hry prakticky stejný, Bohemka se sice mírně zlepšila, ale na Sigmu povzbuzenou vedoucím gólem to těžko mohlo stačit. Hlavička Rady v záklonu Blahu z klidu rozhodně nevyvedla.

Varadiho trefa

Na druhé straně naopak podruhé udeřilo po nepovedené ráně Navrátila, kterou do sítě dopravil ve skluzu u vzdálenější tyče pohotový Varadi.

ČTĚTE TAKÉ: Vyhrál lepší, řekl kouč Bohemians po zápase se Sigmou

Dravý forvard nastoupil v základní jedenáctce místo nemocného hrdiny duelu s Jihlavou Doležala a rozhodně se neztratil. Vyhrával hlavičkové souboje, kterými připravoval šance pro spoluhráče, a nakonec i sám gól dal.

Olomoucké vedení v ohrožení prakticky nebylo. Ofenziva Bohemians byla jalová. Až v posledních pěti minutách se Klokani nadechli k jakémusi náporu a Blaha si první čisté konto Sigmy v sezoně musel přece jen zasloužit. V 90. minutě likvidoval střelu Šírla z úhlu a poradit si musel i s mnohem nebezpečnější ranou Rady z voleje.

O výsledku už ale bylo v těch chvílích rozhodnuto.

FC BOHEMIANS PRAHA 1905 – SK SIGMA OLOMOUC 0:2 (0:1)

Branky: 44. Ordoš, 58. Varadi. Rozhodčí: Proske – Kordula, Kotík. ŽK: Hora, Kalina – Ordoš, Houska, Javůrek, Navrátil. Diváci: 4482.

Bohemians: Berkovec – Kalina (60. Nerad), J. Štochl, Šmíd, Šírl – Moravec, Jindřišek (80. Ndiaye), Hora, Rada, Bartek – M. Štochl (56. Kolář). Trenér: Jozef Weber.

Olomouc: Blaha – Vidlička (80. Lietava), Koutný, Škerle (90. Dreksa), Vepřek – Karaš (71. Falta), Ordoš, Houska – Navrátil, Varadi, Javůrek. Trenér: Martin Kotůlek.