Výzvu zveřejnili bývalí fotbaloví reprezentanti Tomáš Ujfaluši s Pavlem Hapalem, olomoucký podnikatel Roman Brulík a předseda spolku fanoušků Sigma United Tomáš Vaida před dvěma týdny. Na webu ji od té doby podepsalo přes sedm stovek lidí, další se připojili na Facebooku.

Cílem výzvy má být pomoc Sigmě, jejíž ústup ze slávy vyvrcholil letošním sestupem do druhé ligy.

SOUVISEJÍCÍ: Brulík: Jedna věc je postup, druhá jakou tam Sigma bude hrát roli

V úterý autoři svou vizi pomoc představili nejprve městské radě – město drží přibližně třetinu akcií klubu – a následně i největšímu soukromému akcionáři Josefu Lébrovi.

Závěry až na tiskovce

„Rada města po naší prezentaci přijala usnesení, ale prezentovat ho bude oficiálně pan primátor ve středu na řádné tiskové konferenci," řekl v úterý večer Deníku Roman Brulík.

Olomoucký primátor Martin Major, který je předsedou dozorčí rady Sigmy, pak tuto informaci potvrdil s tím, že případné dotazy zodpoví právě na tiskovce.

„Na radě města jsme diskutovali něco přes hodinu. S panem Lébrem to bylo dokonce přes dvě hodiny. A musím říct, že jsme si stále měli co říct. Myslím si, že setkání bylo hodně pozitivní. Pan si pak vzal čas na důkladnější prostudování, " podotkl Brulík. „Dohodli jsme se, že se tak do týdne potkáme znovu," dodal.

SOUVISEJÍCÍ: Hapal a Ujfaluši burcují: Spojme síly pro Sigmu! Zde TEXT VÝZVY

Jsou to nekonfliktní a nekontroverzní lidé, říká Lébr o autorech výzvy

Pozitivní dojmy si ze setkání odnesl i Lébr.

„Pánové byli dobře připravení. Byla tam spousta bodů, se kterými se dalo jedině souhlasit. Materiál byl ale rozsáhlý, proto jsem si nechal čas na jeho prostudování," řekl jediný soukromý akcionář Sigmy a předseda představenstva.

Lébr zároveň dal najevo, že si dokáže představit další spolupráci s autory výzvy. „To není ale nic nového. Jsou to nekonfliktní a nekontroverzní lidé," řekl Josef Lébr.

„Potkávali jsme se pravidelně už před zveřejněním výzvy a pochopitelně fotbal byl hlavním tématem našich rozhovorů," prohlásil.

Co se řešilo?

Úterní diskuze se dotkla mnoha různých oblastí. Od fungování profesionálního týmu až po mládež.

„Bavili jsme se třeba o hráčích, které by v případě postupu do ligy mohli být schopni přivést, řešili jsme větší zapojení klubových legend do sportovních i reklamních aktivit klubu. Zajímavých podnětů tam byla celá řada," nastínil Lébr obsah schůzky, která by neměla být rozhodně poslední.

„Nejdřív samozřejmě musím prostudovat celý materiál. Zatím jsme všechno probrali spíše v obecné rovině. Některé věci byly velmi zajímavé, samozřejmě druhá věc je pak jejich uvedení do praxe. Stejně jako nalezení vhodné formy případné další spolupráce," řekl Lébr a dodal, že u dalších jednání by neměli chybět ani další akcionáři.

S předsedou spolku SK Olomouc Sigma MŽ (dříve občanského sdružení) Jaromírem Gajdou by se autoři výzvy měli sejít ve středu.