„My se pořád potýkáme s velkou marodkou, chybí nám sedm hráčů a z toho šest patří do základní sestavy. Nastoupili dva dorostenci a tři zranění hráči. I přesto jsme neodehráli špatné utkání," prohlásil k nedělnímu utkání trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Jeho tým přečkal úvodní velkou příležitost Krnova, po půlhodině hry se urodilo na druhé straně. Hanáci kombinovali na levé straně hřiště, míč se dostal na kraj vápna a odtud jej Jan Blaha poslal stylem Thierryho Henryho nekompromisně do vzdálenější šibenice krnovské branky.

„Soupeř měl první velkou šanci, my jsme tam šli taky sami na brankáře, ale nedali jsme. Pak tam byly na obou stranách spíše závary. Povedlo se nám dát krásný a gól a vedli jsme. Jenže jsme se zbytečně nechali zatlačit do defenzivy," mrzelo zkušeného lodivoda Trnečku.

Výsledkem náporu Krnova byla deset minut po pauze penalta proti brankáři Nových Sadů Jiřímu Zbořilovi. Pronikajícího protihráče fauloval na hranici velkého vápna autor prvního gólu Jan Blaha a krnovský Šimčík si mohl nachystat balon na značku pokutového kopu. S exekucí si domácí obránce zkušeně poradil.

„Pokutový kop byl jasný. Pak se to hrálo od vápna k vápnu bez nějakých šancí. Remíza byla zasloužená. I když je Krnov poslední, tak to neberu jako ztrátu, protože je to bod z venku," uzavřel trenér Karel Trnečka. ⋌(she, hab)

FK KRNOV – FK NOVÉ SADY 1:1 (0:1)

Branky: 56. Šimčík (pen.) – 34. Blaha. Rozhodčí: Běhal – Macrineau, Vojáček. ŽK: Líbař, Cudrák, Kučerák – Samek, Novotný, Maliňák. Diváků: 229.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Steklý, Samek, Maliňák – Dlouhý (66. Dvorský, 86. Hodis), Blaha – Brhel (66. Kipritidis), Andreev, Novotný – Alexa. Trenér: Karel Trnečka.