Úterní pohárový zápas mezi třetiligovým 1. SK Prostějov a druholigovým Zlínem byl velkou bitvou o navýsost atraktivního soupeře. K vítězi moravského duelu totiž v dalším kole zamíří slavný pražský celek.

Obě mužstva o "sváteční" mač se Spartou velmi stála, což se projevilo i na hřišti.

Hned v druhé minutě si vysloužil zlínský gólman žlutou kartu, to jen ukázalo, jak bude zápas nervózní.

Hosté začali hned zkraje tlačit, ale výborný Bureš jejich snahy zhatil. Až v šestnácté minutě otevřel skóre svou hlavičkou Kurtin.

Domácí se ale nenechali zahanbit a spolupráce Machálka s Pavlíkem přinesla o tři minuty později srovnání.

Do konce poločasu se už na stavu nic nezměnilo, ale domácí utrpěli značnou ztrátu. Pavlík si totiž zranil kotník.

Po změně stran se dostal Zlín opět do vedení, tentokrát zásluhou Malcharka.

Prostějov začal pomalu odpadat, ale poté přišla Machálkova tyč, kterou do brány dorazil Mazouch.

Domácí se zcela probudili, především Hirsch. Ten ale v pětasedmdesáté minutě promarnil největší šanci zápasu, když trefil jen brankáře.

„To byla tisíciprocentní šance. Nechápu, že ji nedal. Myslím si, že tím by rozhodl zápas a na žádné penalty by nedošlo," posteskl si prostějovský kouč Jura.

Nikdo už do konce normální hrací doby gól nedal. Nejblíže byl prostějovský Zatloukal, ale jeho střelu vytlačil Dostál konečky prstů mimo bránu.

Na řadu přišly penalty. 
V nich natěšení Hanáci absolutně pohořeli.

Nejprve se prosadil zlínský Kubica. Naopak Zelenka trefil břevno 
a Zatloukal jen tyč. Aleš Krč pak nastřelil pouze brankáře.

Zlínští Malý a Bartolomeu mířili přesně a vybojovali pro svůj tým utkání se Spartou. Domácí sen se bohužel rozplynul.

„Mohlo to být svižnější. Dvakrát jsme šli do vedení 
a měli jsme ho také udržet. Byl jsem rád, že jsme konečně dali gól v utkání. Pro diváka to bylo dramatické a jsem jen rád, 
že to kluci zvládli. Sparta je teď hlavně odměnou pro zlínské fanoušky. Bude to naše omluvenka za nepříliš dobré výsledky," řekl po zápase šťastný kouč hostů Marek Kalivoda.

„Myslím, že jsme si remízu zasloužili. Zlín nás v určitých částech sice přehrával, ale hráli jsme na doraz. Bohužel se nám nepovedly penalty. Byli jsme strašně blízko, ale nepovedlo se. Navíc se nám zranili dva hráči. Pavlík má něco 
s kotníkem a Kazár si v závěru pošramotil rameno. Celkově jsem na kluky opravdu pyšný a všem jim musím poděkovat, protože jsme odehráli skvělý zápas," chválil své svěřence František Jura a neopomněl ani diváky, kterých přišlo téměř tisíc:

„Jsem rád a moc bych chtěl všem poděkovat. Fandili nám a doufám, že se jim náš výkon líbil a snad přijdou znovu."

1. SK PROSTĚJOV – FC FASTAV ZLÍN 2:2 (1:1) NA PENALTY 0:3

Branky: 19. Pavlík, 62. Mazouch – 16.Kurtin, 51. Malcharek. Penalty proměnili: Kubica, Malý, Bartolomeu (vš. Zlín). Nedali: Zelenka, Zatloukal, Krč (vš. Prostějov). Rozhodčí: Adámková – Peřina, Patlák. ŽK: Kazár, Machálek, Hloch, Fládr – Dostál, Malý, Kurtin, Malcharek, Kubica. Diváků: 950.

Prostějov: Bureš – Kazár, Hloch, Hunal, Krejčíř – Krč, Mazouch, Zelenka, Pavlík (42. Fládr) – Pospíšil (59. Hirsch), Machálek (75. Zatloukal). Trenér: František Jura.

Zlín: Dostál – Malý, Kubica, Hájek, Hubáček – Bartolomeu, Salachna, Polách (82. Ruskovský), Kurtin – Malcharek (66. Poznar), Holík. Trenér: Marek Kalivoda.