Zápas však začal náporem hostů. Už v první minutě se musel blýsknout Bureš, který vytáhl z brány jistý gól po Pezzotiho hlavičce.

Holice dále tlačila a chtěla, co nejrychleji skórovat, ale tlak kýžené ovoce nepřinesl.

Naopak uvolnil se Karel Kroupa a v pokutovém území jej nedovoleně zastavil Lukášek. Sudí Boček nařídil penaltu, a tu Kroupa s přehledem proměnil.

Hra se poté srovnala a hosté začali mít problém s tvořením si větších šancí. Naopak Kroupa stále ohrožoval Muchovu svatyni.

Domácí si dokázali vytvořit několik slibných chvil. Rusova hlavička minula bránu jen o centimetry, Hloch zase po rohu nastřelil Muchu.

Ve třicáté čtvrté minutě se dostal míč k Máchálkovi, ten využil Lukáškova podklouznutí a rychlým brejkem zvýšil na 2:0. O sedm minut později předvedl Kroupa své kvality. Zpracoval si míč ve výskoku a přesnou trefou nedal Muchovi šanci.

Prostějov vedl po prvním poločase 3:0. Z ochozů se začalo ozývat „Vyškov je zapomenut", a to diváci ještě nevěděli, co je čeká.

„Do desáté minuty jsme měli tři tutové šance a nedali jsme. To se nedá přemýšlet o úspěchu," zlobil se lodivod Holice Jiří Derco.

„Ze začátku jsme byli trošku nervózní. Očekávání a touha po výhře byla vidět. V první minutě nás podržel Bureš. Kdybychom inkasovali, tak by to byl nesmírně těžký zápas. Po deseti minutách zápasu jsme ale začali hrát dobře," pochvaloval si prostějovský trenér František Jura.

I po změně stan byla dvojice Kroupa Machálek nebezpečná. Po minutě hry už vyzkoušela Muchovu pozornost.

Na druhé straně pak poslal Pezzotti dopředu Blažkovského. Ten našel volného Hlavicu, jeho střela však minula Burešovu bránu.

V šedesáté minutě se uvolnil Kroupa, ale brejku zabránila srážka s Machálkem. Holice mohla snížit o tři minuty později, ale Bučkův únik vyrazil skvělý Bureš.

Prostějovský gólman zabránil i Pezzotiho tutovce a tím uklidnil své spoluhráče.

Vzápětí utekl soupeři Koudelka, narazil si s Fládrem a odcentroval na Machálka. Mladý útočník využil příležitosti a vstřelil svou druhou branku.

O deset minut později upravil na konečných 5:0 Kroupa dalším hlavičkovým gólem.

„Hraje se na góly a my jsme je nedali," kroutil hlavou po utkání Derco a smutně dodal: „Pokud neproměníme sedm tutových šancí, tak nemůžeme vyhrát. Soupeř v tom byl lepší. Navíc přišly dvě individuální chyby našeho nejzkušenějšího hráče a utkání dopadlo, tak jak dopadlo."

„Nepředvedli jsme nějaký strhující výkon, i když jsme vyhráli 5:0. Hlavní je, že bylo vidět, jak moc kluci chtějí. Bylo to vydřené vítězství. V závěru jsme však předvedli i dobré akce. Odčinili jsme propadák z Vyškova a za to jsem rád," oddychl si František Jura.

1. SK Prostějov – 1. HFK Olomouc 5:0 (3:0)

Branky: 8. Kroupa (z pen), 34. Machálek, 41. Kroupa, 72. Machálek a 82. Kroupa. Rozhodčí: Boček – Černý, Hanáková. ŽK: Hloch – Lukášek, Šuba. Diváků: 390.

Prostějov: Bureš –Hirsch, Zatloukal, Hloch, Rus – Koudelka (86. Kopečný), Fládr, Zelenka, Langer (80. Petržela) – Kroupa, Machálek (76. Šteigl). Trenér: František Jura.

1. HFK Olomouc: Mucha – Hlavice, Lukášek, Drbal, Můčka – Štěpánek (33. Šuba), Bača (80. Bořil), Bernard (46. Blažkovský), Buček, Varaďa – Pezzotti. Trenér: Jiří Derco.