„Je potřeba si uvědomit, že jsme odehráli hodně vydařený podzim, což si nechceme v závěru pokazit," zdůraznil na klubových stánkách kouč Prostějova František Jura.

Výhodou domácích bude také absence Marka Heinze, největší hvězdy týmu, v holickém kádru. „Marek nám bude velmi chybět," je si vědom oslabení holický trenér Oldřich Machala.

Naopak Prostějov bude téměř kompletní. Jediným chybějícím hráčem bude dlouhodobě zraněný Petr Nekuda.

Holice, která po posledním domácí prohře 0:2 s Otrokovicemi, klesla na třinácté místo, před utkáním s lídrem soutěže svůj tréninkový cyklus nijak neměnila.

„Příprava probíhala standardně jako na každý zápas, nebyl tam žádný rozdíl," vysvětluje Oldřich Machala.

Prostějovský trenér naopak už před týdnem avizoval, že sobotní duel je pro jeho tým klíčový a celý týden, tak věnoval bitvě s Holicí.

Nebezpečný je Kroupa, říká Machala

Oldřich Machala vyjmenoval na koho z Prostějovských si dát největší pozor: „Na hrotu je nebezpečný Kroupa, na nějž chodí ze stran centry. V záloze režíruje hru a dává výborné přihrávky za obranu Zelenka a v obraně mají dobrého stopera Suse a v brance kvalitního Bureše, který dříve chytával ligu."

Je tedy jasné, že se Holice bude muset soustředit zejména na defenzivu.

„Určitě je to tak. Musíme lépe bránit než v minulých zápasech a musíme být zodpovědnější," ví Machala, který bude v útoku postrádat Marka Heinze. Bývalý reprezentant si totiž odpykává trest za své vyloučení.

„Marek nám bude velmi chybět, protože v těch posledních zápasech byl naším nejlepším hráčem. Je nebezpečný, gólový a umí podržet míč."

Ofenziva Holice tak bude muset pracovat trochu jinak, než na co je zvyklá se zkušeným plejerem.

„Je jasné, že budeme muset hrát trochu jinak než s Markem. Nechám si pro sebe, jak ho nahradím, ale budeme si muset vystačit s tím, co máme," uzavírá Machala.

Domácí trenér František Jura zase připomíná, že jedině výhra je pro Prostějov dobrým výsledkem.

„V tomto kalendářním roce loučíme před vlastními diváky, proto nemáme jinou alternativu, než Holici porazit. Tyto tři body by nám zároveň měly stačit na udržení první příčky přes zimní přestávku," připoměl trenér František Jura.

Velké hanácké derby začne v sobotu v 14 hodin na prostějovském trávníku.