Za toto plodné období byl navíc odměněn nabídkou třetiligového Prostějova, se kterým zahájí letní přípravu na nový ročník MSFL.

„Když mi trenér volal, tak jsem byl trošku překvapený, ale určitě mě to potěšilo," usmíval se gólový útočník.

Na jaře jste udržel náskok a získal pomyslnou korunu pro krále střelců. Jak si tohoto počinu vážíte?
Vážím si toho hodně, těch 27 gólů bylo nejlepších v celém kraji, i když se podívám na vyšší soutěže. Rozhodně si toho vážím, i když těch gólů samozřejmě mohlo být víc. Jsem s tím ale naprosto spokojený.

Pět gólů vám bude nejspíš odečteno kvůli odstoupení Zlatých Hor ze soutěže. Nemrzí vás to trochu?
Já to tak neberu. V zápise bylo pět gólů a já to beru tak, že jsem ty góly dal. Pokud to bude ve statistikách, nebo ne, to už záleží na novinářích, ale já vím, že ty góly jsem dal.

Spolu s nejúspěšnějším brankářem soutěže Jiřím Zbořilem jste prý museli něco zaplatit do klubové pokladny. Uplynulá sezona se vám docela prodražila, že?
Mně určitě (směje se). Dal jsem čtyři hattricky a za každý jsem něco zaplatil. Pak tam byly ještě nějaké další věci, takže určitě jsem přispíval pravidelně (usmívá se).

Nové Sady se jako nováček umístily na druhém místě tabulky. Jste maximálně spokojení, nebo jste mysleli ještě na příčku o jeden stupínek výš?
Samozřejmě, byli jsme nováček, ale taky musíme brát v potaz sílu našeho kádru. Myslím, že jsme jej měli asi nejlepší, což jsme ukázali 
v domácím zápase s Kozlovicemi. Kdybychom zbytečně neztráceli body na podzim, tak si myslím, že jsme to první místo možná mohli uhrát.

Na jaře jste pouze jednou zaváhali ve Velkých Losinách. Vy jste do jara vstoupil hattrickem. Jak hodnotíte druhou polovinu sezony?
Z pohledu mužstva bylo jaro parádní. To je radost v takovém týmu hrát. Mně osobně se ze začátku dařilo, ale ke konci to už nebylo ono, už jsem se necítil dobře.

Pocítil jste pokles formy nebo si na vás zkrátka soupeři už dávali větší pozor?
Nemyslím si, že by to bylo tím, že by si dávali větší pozor. Možná tam nějaký pokles formy byl, ale nevím, čím si to přesně vysvětlit. Já jsem předchozí sezony odehrál vždycky tak polovinu zápasů, protože jsem měl nějaká zranění. Teď to musím zaklepat, že jsem vydržel. Až poslední dva zápasy jsem měl nějaké svalové problémy. Pro mě je to naprosto vydařená sezona.

Něco už jsem odmítl

Už v zimě se o vás zajímaly některé kluby z vyšší soutěže. Jak je tomu nyní?
Něco už jsem odmítl, ale nakonec jsem se domluvil, že půjdu zkusit přípravu do Prostějova. Tak uvidíme, jak uspěji.

Bude to velká výzva bojovat 
v týmu, který hraje třetí nejvyšší soutěž?
Tohle beru jako obrovskou výzvu. Já samozřejmě nějaké zkušenosti s MSFL mám, ale už jsem to hrozně dlouho nehrál. Je to pro mě výzva, vyzkoušet si to a znovu se podívat, jak ta soutěž vypadá 
a jestli na to mám, nebo ne. 
S trenérem jsem domluvený, že vyzkoušíme a uvidíme. Nebudeme nic lámat přes koleno, na Nových Sadech jsem spokojený, takže že bych někam chtěl utíkat, to určitě ne.

Jak vzpomínáte na období, kdy jste kopal MSFL?
Hned jak jsem vylezl z dorostu Sigmy, tak jsme hrávali za Lipovou. Tam jsem odehrál nějaké dvě sezony a potom jsem přestoupil do ČFL do Chebu, kde jsem odehrál jednu sezonu. Potom jsem se vrátil zpátky do Lipové a tam jsem si poranil koleno. Měl jsem dvě operace a od té doby už jsem jen paběrkoval a hrál nižší soutěže.