„Jsem rád, že jsme se semkli,“ uvedl 37letý gólman po cenné remíze.

Jste spokojený s bodem?

Jablonec je přímý konkurent, udrželi jsme ho za sebou. Vzájemný zápas je dvakrát 0:0, takže v tomhle směru je ten bod cenný. Máme to dobře rozehrané, teď to musíme potvrdit doma s Ostravou.

Na jedenáctou nulu jste se dost nadřel, co?

Pro gólmana je vždycky lepší, když má víc práce. Tentokrát jsem se rozchytal, bojovali jsme jako jeden mančaft, skákali jsme do střel. Jsem rád, že jsme se semkli. Kluci zblokovali několik šancí, musel bych vyjmenovat snad celou defenzivní řadu. Měl jsem štěstí, protože kolikrát jsem balon vůbec neviděl.

Která ze situací byla nejsložitější?

Asi ta po naší chybě ze závěru prvního poločasu. Naštěstí jsem to dobře ustál a trefil mě. Není to o nějakém reflexu, prostě trochu vylezu, udělám figuru a on mě trefí. Dělám to i na tréninku. Ale nebezpečná byla už ta první šance, kdy to tam zblízka Doležal sklepával. Trefilo mě to do ruky.

Směrem dopředu jste však opět byli bezzubí. Čím to je?

Máme celkem dobrou kombinaci, mezihru, ale chybí nám finální fáze. Některé situace na dohrání tam byly, ale měli bychom chodit více do šestnáctky. Vyloženou šanci jsme neměli. Škoda, že toho vpředu neukážeme víc, protože sílu máme.