Hned první minuta zápasu ukázala, že hosté se o výhru poperou. Žondra se dostal do úniku, ale mířil mimo Burešovu svatyni. Od té chvíle přebrala iniciativu Holice. Byla daleko pohyblivější i agresivnější, scházelo jí jen přesné zakončení. Žondra, Korčián a Bernard motali hlavy prostějovským obráncům. Ti se obětavě vrhali do střel a ty které neodrazili, vyrazil výborný Bureš. Jediným nebezpečnějším hráčem domácích se stal Martin Hirsch, který střídal zraněného Mazoucha. V samotném závěru poločasu se dopředu pustil Zelenka, jeho následný centr skončil na Pospíšilově hlavě, ale odražený míč chytil do náruče Šrom.1. SK Prostějov (v modrém) vs. 1. HFK Olomouc

„V poločase jsem hráče upozorňoval, aby hráli trpělivě. Bylo vidět, že chuť mají, takže si museli jen počkat, až to přijde. Poradil jsem jim, ať jsou více důraznější," prozradil úspěšný recept trenér hostů Jiří Derco.

„Soupeř měl lepší vstup do utkání, byl agresivnější. Bylo jasné, že budou chtít ukázat svou kvalitu. My jsme přežili dvacet minut, kdy byl soupeř lepší po všech stránkách. Trošku jsme se vzpamatovali, hráli jsme na jednoho útočníka. Řekli jsme si, že musíme být aktivnější a hrát po zemi," líčil své plány domácí kouč František Jura.

Na začátku druhé půle byl aktivnějším týmem Prostějov, ale výraznější šanci si vytvořit nedokázal. Naopak několikrát musel zasáhnout Bureš. Zlomovým momentem zápasu se stala pětašedesátá minuta. Machálkův centr minul jak Zelenku, tak Pančocháře a míče se zmocnil soupeř. Z rychlého protiútoku se nakonec prosadil Korčián. Od této chvíle přestali domácí na hřišti existovat. Po třech minutách vedli hosté už 2:0. Bureš stačil vyrazit centr zleva, ale míč hodil Hromkovi přímo na kopačku. Vrcholem zmaru byla třetí branka. Žondra odstavil prostějovského obránce a Matyška si vychutnal Bureše. Sedm minut na to zvýšil Pezzotti na 4:0, když přešel přes Krejčíře. Závěrečným hřebíčkem do prostějovské rakve byl Dupkalův gól. Dalo by se říct, že se hra domácích rozpadla, ale po druhé brance už vlastně žádná nebyla.

ČTĚTE TAKÉ: Zájem o hru se z naší strany rovnal nule, přiznal Petr Pavlík

„My máme nové družstvo, které se teprve sehrává. Dnešek byl vyvrcholením, bohužel pro Prostějov, naši stoupající formy. Už od prvního kola jsme měli hodně šanci, ale nedařilo se nám proměnit je. Přišlo to až v sobotu," radoval se Jiří Derco a přiznal: „Měli jsme obavy z rychlých protiútoků a myslím si, že jsme je dobře pokryli. Taktika nám vyšla na sto dvacet procent. Soupeř musel nakopávat a dávat dlouhé míče. Výsledek 5:0 je jen odměnou za dobrou práci našich fotbalistů."

„Výsledek je prostě debakl. Tam se není za co schovávat. Po druhé brance se naše hra

sesypala. Po třetí jsme už vypadli ze hry. Je to debakl. Co se dá dělat? Musíme si sednout, rozebrat to, říct si jak to bude dál. Toto se nám nesmí stávat. Výsledek je opravdu katastrofální," těžko hledal slova František Jura a dodal: „Dostanete dva góly a pak se to sesype, je to zmar. My jsme se do zápasu nedostali, soupeř byl po všech stránkách lepší. Byla to opravdu tvrdá lekce. Nechci dělat žádné soudy po zápase, taky si z toho musím odvodit osobní odpovědnost."

1. SK Prostějov – 1. HFK Olomouc 0:5 (0:0)

Branky: 65. Korčián, 68. Hromek, 76. Matyška, 83. Pezzotti, 85. Dupkala. Rozhodčí: Kůrka – Nováček, Hájek. ŽK: Žondra. Diváků: 670.

1. SK Prostějov: Bureš – Krejčíř, Pavlík, Hloch (83. Soušek), Studený – Fládr, Mazouch (30. Hirsch), Zelenka, Pančochář (70. Zatloukal) – Krč, Pospíšil (57. Machálek). Trenér: František Jura.

1. HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Kopecký, Lukášek, Matyska – Korčián, Hromek, Janoščin (85. Kršák), Bednář (78. Štěpánek) – Žondra (79. Pezzotti), Bernard (65. Dupkala). Trenér: Jiří Derco.