Domácí navíc procházejí složitým obdobím, začátek divize se jim vůbec nevydařil a ještě nevyhráli. Přesto necelé dvě stovky diváků sledovaly vyrovnanou partii.

Hosté za to vzali, ne že ne. Od prvních minut překypovali aktivitou a hnali se dopředu. Jenže Šumperk si na bitvu s nedalekým soupeřem skvěle připravil obranu. Během prvního poločasu málokterá střela prošla na domácího gólmana Ladislava Maxe.

„Musíme přehodnotit naše ambice hrát za každé situace aktivní fotbal,“ svěřil se po konci zápasu šumperský trenér Bohdan Hecl. „Šlo z naší strany poznat zlepšení oproti předchozím utkáním, pomohl návrat Honzy Nimrichtra na hrot. Musím pochválit stopery, kteří předvedli zlepšenou výkonnost.“

Přestože Uničov dával najevo svou zkušenost a tlačil se do velkého vápna o sto šest, i žluto-modří uměli zahrozit. Čekali na chyby soupeře a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Však taky po jedné nenápadné akci dotlačili míč do sítě, avšak rozhodčí trefu z předbrankového prostoru neuznal. Do kabin šla mužstva za stavu 0:0.

Uničov musel bojovat

„Sami sebe jsme zaskočili tím, že jsme málo stříleli, proto nebylo moc šancí,“ měl jasno kouč Uničov Dušan Žmolík. „Dokud měli domácí sílu, tak se snažili, chtěli proti nám jako papírově silnějšímu týmu ukázat, že se mohou vytáhnout. Pro výběr z vyšší soutěže je to vždy těžké, než dá první gól. To se nám dlouho nedařilo,“ žehral.

Druhý poločas měli v režii jasně hosté. Jeho drtivou většinu strávili s míčem na území soupeře a bylo jen otázkou času, než se některý střelecký pokus ujme. Nakonec k levé tyči zapadla rána Martina Antla z dálky. Ten v 79. minutě rozhodl o hostujícím vítězství 1:0.

„Na konci se hrálo na jednu bránu a kluci hrabali z posledního,“ uznal Hecl. „Těsná prohra se silným soupeřem pro nás je dobrý odrazový můstek. Uničov nedostal nic zadarmo, musel bojovat o výsledek. Kluky musím pochválit, co se týče odhodlání makat, zahráli dobře,“ těšilo ho.

Fotbalisté Šumperku se s MOL Cupem loučí po 1. kole, dál postupuje účastník Moravskoslezské fotbalové ligy z Uničova.

FK Šumperk – SK Uničov 0:1 (0:0)

Branky: 79. Antl. Rozhodčí: Zaoral – Křepský, Svoboda. ŽK: Bernard – Antl. Diváci: 190.

Šumperk: Max – Macura, Smrž, Podhorný (71. Morong), Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek (83. Simon), Bernard, Olejník, Horák, Šléška. Trenér: Bohdan Hecl.

Uničov: Uvízl – Purzitidis, Antl, Bala, Vejvoda, Dostál (76. Svoboda), Jeřábek (58. Krč), Komenda, Binar, Vichta (71. Seibert), Můčka. Trenér: Dušan Žmolík.