Podle trenéra Holice Vlastimila Paličky však Líšeň kvalitou rozhodně nepřipomínala celek z posledního místa. „Domácí jsou poslední jen kvůli nevydařenému podzimu. Teď mají nové mužstvo i trenéra a s tím podzimním týmem se to nedá srovnat. Nastaly tam podobné změny jako u nás,“ poznamenal holický kouč.

Ráz zápasu určila již první minuta, ve které se domácí dostali do vedení. Po pouhých 39 vteřinách si Krška na levém křídle narazil se spoluhráčem a střelou mezi nohy překonal Muchu. „Pravděpodobně nekoncentrovanost. Bylo tam nedůrazně řešení situace na naší pravé straně. Tam nás soupeř přehrál a skončilo to gólem,“ mrzelo Paličku.

Modeláři v Olomouci otevřeli oblohu  Modeláři z klubu RC Heli Olomouc dnes oficiálně zahájili sezónu. Kolem olomouckého letiště se proletěly desítky modelů vrtulníků nejrůznějších velikostí.
VIDEO: Modeláři v Olomouci otevřeli oblohu

Tento moment podle něj ovlivnil zbytek utkání. „Domácím to pomohlo, nás to znervóznělo. Dostali jsme nějaké žluté karty, naopak domácí získali ještě větší elán,“ všiml si Palička.

Holici se však na inkasovaný gól přece jen podařilo ještě v první půli zareagovat a ve 26. minutě vyrovnala na 1:1. Po rohu se dostal k zakončení Horka, jehož rána zamířila přímo pod břevno.

Ve druhé půli pak pokračoval vyrovnaný zápas, který nakonec rozhodla 62. minuta. Po přihrávce za obranu se ocitl sám před Muchou Tomáš Machálek, který placírkou nedal holickému brankáři šanci.

Hasiči v Olomouckém kraji v sobotu zasahovali u desítek požárů v přírodě.
VIDEO: Hasiči v Olomouckém kraji zasahovali u požárů v přírodě

„Bylo to takové nahoru dolů. Také jsme měli nějaké příležitosti, bohužel ji ale proměnil jen soupeř,“ litoval po zápase Palička.

Jeho svěřenci si porážkou u posledního trochu zkomplikovali cestu za klidnou záchranou. „Sice jsme hráli u posledního, ale už mají jiné mužstvo a stejně jako my dělají vše pro záchranu. My uděláme vše pro to, abychom v dalším utkání vyhráli. Nic nevzdáváme. Prohrát venku není zas taková tragédie,“ domnívá se zkušený trenér.

Příležitost na nápravu budou mít jeho svěřenci v sobotu, kdy doma hostí Velké Meziříčí.

SK Líšeň – 1. HFK Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 1. Krška, 62. Machálek – 26. Horka. Rozhodčí: Duda – Páral, Trigas. ŽK: Čampa, Daněk - Horka, Kováč, Vedral. Diváků: 220.

Líšeň: Kotnour – Čampa, Minařík (36. Ovsepjan), Krška (81. Voda), Machálek, Pospíšil, Zezula, Demeter, Fall, Daněk (58. Bednář), Frimmel. Trenér: Miloslav Machálek.

HFK: Mucha – Vedral, Horka, Kováč (78. Krejčí), Řehák, Langer (67. Rýdel), Weinlich, Buček, Pyclík (67. Pyclík), Žák, Nekuda. Trenér: Vlastimil Palička.

ONDŘEJ KAŠLÍK