Co napravovat má ale i soupeř Olomouce.

Duklu čeká druhé utkání na domácím hřišti v řadě. V tom prvním minulý týden překvapivě ztratila body a pouze remizovala s nováčkem ze Znojma 1:1.

„Znojmo hrálo výborně, agresivně. Hodně odebíralo míče už na polovině Dukly. Mělo kvalitu i v držení míče, hodně balonů udrželi, což mě překvapilo. Duklu nepustili do tlaku," řekl olomoucký kouč Martin Kotůlek novinářům na tiskové konferenci před zápasem.

„Moc se mi toho vysledovat nepodařilo," přiznal.

Něco ale přece. Třeba to, že právě znojemský recept, tedy aktivní obrana s agresivním napadáním, by měl vést k úspěchu.

„Styl Dukly je podobný jako v minulé sezoně, kdy jsme s nimi hráli docela často a bilance je slušná," řekl Kotůlek.

Sigma proti Dukle hrála v uplynulé sezoně kromě ligy také dvakrát v poháru. A ani jednou neprohrála (dvě výhry a dvě remízy).

„Dukla je hodně kombinační mužstvo. To znamená rozehrávka, roztažené hřiště. Hodně ale záleží na tom, co jim dovolí soupeř. V útočné fázi hráli hodně přes křídla, případně delší míče na Pospěcha, který to sklepává ostatním," všiml si Kotůlek.

„Většinou se nám tam hrálo docela dobře, bylo to jen o proměňování šancí, které jsme si vždycky vytvořili," doplnil.

Na zápas se hodně těším, říká Lietava

Na Duklu se v dresu Sigmy vrací Ivan Lietava. Střelec zatím jediné branky Olomouce v novém ligovém ročníku hrál ve žlutém dresu Pražanů v předminulé sezoně. Tehdy dal celkem 11 gólů.

V Sigmě začal slovenský bijec velmi nadějně a touží pokračovat.

„Na ten zápas se hodně těším," přiznává Lietava. Byť zřejmě není stoprocentně jisté, že bude hrát od první minuty.

SOUVISEJÍCÍ: Na Julisce se mi hrálo dobře, říká Lietava. Teď tam bude chtít se Sigmou loupit

Agresivní varianta?

„Máme dvě varianty. Můžeme hrát buď podobně, jako to bylo doma v Liberci, ale máme i druhou. Trochu agresivnější, rychlejší, která je lepší právě pro to napadání, o kterém jsme mluvili. Ještě se musím rozhodnout. Dopředu to ale prozrazovat nebudu," řekl trenér Sigmy.

Velké změny v sestavě ale Kotůlek neplánuje.

Nejen proto, že slovenský záložník Karaš stále čeká na dokumenty z bývalého působiště v Košicích a obránce Vidlička ještě není stoprocentně fit.

„Kamil by měl dostat všechny papíry v pátek. V sobotu bude hrát za béčko, vyřídí si nějaké osobní věci a od pondělka bude stoprocentně k dispozici," řekl Kotůlek na adresu slovenského středopolaře.

„Vlasta Vidlička už s námi celý týden trénoval. Ve čtvrtek by mohl hrát zápas juniorské ligy, aby měl zápasové zatížení. Pak bychom se rozhodli, jestli ho použijeme pro zápas na Slavii. Teď by to ale bylo ještě brzo," doplnil.

Sigma? Tvrdší oříšek, myslí si Kozel

Olomouc ale především proti Liberci odehrála solidní zápas, čehož si všiml i kouč Dukly Luboš Kozel. Ten je přesvědčený, že Sigma bude pro jeho tým daleko tvrdším oříškem, než bylo Znojmo v ligové premiéře.

„Čeká nás daleko těžší soupeř, než bylo Znojmo, a abychom uspěli, musíme podat daleko lepší výkon," řekl.

„Olomouc sice prohrála první kolo s Libercem, ale spíš to pro ně byla smolná porážka," doplnil.

Sílu olomouckého týmu vidí hlavně v tom, že je dlouho pohromadě bez výrazných změn.

„Mužstvo se moc nezměnilo, jediný, kdo ze Sigmy odešel, byl Hořava do Plzně a naopak přišel nám dobře známý Ivan Lietava, takže Olomouc bude silná jako loni," prohlásil Kozel, který také připomněl, že v novodobé historii Sigma s Duklou ještě neprohrála. Poslední dva duely na Julisce skončily shodně bezbrankovou remízou.

„Soupeře jsme ještě neporazili, takže motivace je veliká," řekl.

Na Duklu vlakem

Do Prahy Olomoučané už tradičně pojedou vlakem.

„Kluci mají větší pohodlí a komfort. Nemusíme nic řešit, protože všechno máme na palubě," vysvětlil Kotůlek. Na zpáteční cestě by tam jistě rád viděl i nějaký ten bod.

Utkání na Julisce začíná v sobotu ve 20.15. Řídit ho bude rozhodcovská trojice Kovařík Dobrovolný a Mokrush. Přímý přenos utkání vysílá stanice ČT sport.