S výborně hrající Sigmou udivuje HET ligu, dostává se mu chvály nejen od vlastních hráčů, po kterých pokukují větší kluby i reprezentace, ale i od soupeřů. Olomoucký klub to ví, což demonstroval prodloužením kontraktu se svým hlavním koučem až do června 2019. Jde o raritu, neboť poslední smlouvu Jílek prodlužoval teprve v květnu.

„Cítím, že se nám tady něco povedlo a že je tady víra v pokračování nastolené práce,“ těší jednačtyřicetiletého lodivoda Hanáků.

Smlouvu prodlužujete po půl roce, což nebývá zvykem. Co vás k tomu vedlo?
Podmínky si nechám pro sebe, ale beru to jako ocenění práce celého realizáku a určitou míru jistoty v nějakém dlouhodobějším horizontu. V klubu se počítá s tím, co jsme tady začali, a chtěli bychom to dovést i dál. Jsem za to rád, v současnou chvíli je to asi takový logický krok, nicméně délka smlouvy nikdy nezaručuje, že tady do toho data v Sigmě zůstanu (úsměv). Okolností může být více, ale v první řadě je trenérova budoucnost vždy odvislá na výsledcích.

Váš letní podpis byl podmíněn garancí stability klubu. Je tohle další signál, že vše klape, byť nový majitel stále nebyl oznámen?
To je asi spíš otázka na vedení a na Láďu Mináře (sportovního manažera), ale já cítím, že se nám tady během necelého půlroku něco povedlo a že je tady víra v pokračování nastolené práce. Samozřejmě je to i známka toho, že klub přemýšlí dopředu, prodlužovat pak něco na poslední chvíli v létě, to by se asi nikomu nechtělo.


JAK SE ZMĚNIL ZA DVA ROKY U ÁČKA SIGMY?

PŘEMÝŠLÍ UŽ O POSILÁCH NA ZIMNÍ PŘÍPRAVU?

JAK SE MU LÍBÍ TALENTOVANÍ DOROSTENCI?

Kompletní rozhovor s trenérem Václavem Jílkem najdete v pátečním tištěném vydání Deníku.