Na Slavii pak ve své roli pokračoval a způsobil ticho v ráji, když vstřelil druhou branku Sigmy, která se později ukázala jako vítězná. Útočník, který dlouhá léta putoval po hostováních, zdá se, chytil příležitost, kterou mu nabídl trenér Zdeněk Psotka, pevně za pačesy a nechce ji pustit.

Dva góly v posledních dvou ligových zápasech, které nastartovaly Sigmu. Cítí Pavel Šultes po reprezentační přestávce formu?
Formu, no. Dal jsem teď dva góly ve dvou zápasech. Nějakým způsobem se to rozjelo a doufám, že to tak bude pokračovat.

Pro sebevědomí zakončovatele je to určitě povzbuzení, když se dlouho nemohl trefit a teď to konečně začalo padat, že?
Určitě je to lepší pro sebevědomí, než když ten gól nedám. Asi si teď věřím v zakončení trochu víc než předtím. Výkony po herní stránce to ale podle mě neovlivňuje.

Kde byl ten důležitý zlom, že se začalo dařit?
Asi v tom, že jsem se trochu zklidnil a přestal to řešit. Taky mi Ordži (Michal Ordoš – pozn. red.) začal více nahrávat. Na Slavii konečně splnil ten svůj slib. Takže mu za to děkuju.

Na první ligový gól jste čekal docela dlouho. Měl jste to v hlavě?
Nedá se říct, že bych na to vyloženě myslel a trápil se tím, ale v podvědomí jsem to určitě měl. Pořád jsem doufal, že to protrhnu a teď, když se mi to podařilo, tak věřím, že budu pokračovat co nejdéle.

V neděli na vás čekají České Budějovice, které jsou předposlední. Co se od nich dá čekat? Nejspíš asi zarputilá defenziva, jakou předvedli v posledních dvou zápasech, že?
No jo. Budou asi zalezlí jak psi. Ale třeba by mi konečně mohl na gól nahrát taky Kuba Petr (právě jde kolem), pořád mi to slibuje a nic (smích). Teď vážně. Budeme muset dát co nejdřív gól, aby jsme je donutili hrát taky trochu do útoku. Když budeme do nějaké šedesáté minuty bušit bezvýsledně do plné obrany, tak to pro nás bude samozřejmě čím dál horší.

Takže by to chtělo podobný scénář jako s Brnem?
Dali jsme gól, myslím, v osmé minutě, a to nám samozřejmě pomohlo.

Stejně jako to , že jste vpředu měli vlastně čtyři útočníky…
Ano, i to nám hodně pomohlo. Velice dobře jsme se na hrotu doplňovali. Ono to jde ruku v ruce. Když máte dobrou podporu od spoluhráčů a navíc dáte rychlý gól, tak se pak pochopitelně hraje dobře a snadno. Uvidíme, co teď ty Budějovice. Snad se nám to povede stejně. Ale víme, že nás nečeká nic lehkého.