Sigma po mizerném rozjezdu sezony vyhrála konečně po roce dvakrát v řadě.

Doma Ústí dala pět branek a přivezla tři body i z Třince.

Ve vyrovnané tabulce je sice až jedenáctá. Ovšem s jednobodovou ztrátou na postup a tří bodovou na úplné čelo tabulky.

Most je na tom hůř. Po sedmi kolech má jen pět bodů.

„Ale i když tomu postavení v tabulce neodpovídá, je to nepříjemný soupeř," upozorňuje Kalvoda.

„Viděl jsem je hrát na hřišti Táborska. Sice prohráli 3:0, ale dvě branky dostali až v závěru, kdy otevřeli hru," prozradil olomoucký trenér.

Pokud Most vsadí na stejný způsob hry i na Hané, nečeká Sigmu podle Kalvody rozhodně žádná pohodová odpolední procházka, ale tvrdá šichta s dobýváním obrany.

„Proti Táborsku bránili všichni hráči až na jednoho hroťáka třicet metrů od branky. Po zisku balonu šli ale vždy velmi rychle a přímočaře dopředu, navíc s minimem ztrát. Takže nesmíme hrát nějak naivně, musíme si dát pozor," naznačil Kalvoda, jaký recept povede k úspěchu.

Omlazená sestava šlape

S čím Most na Hanou skutečně přijede, je ovšem otázkou. Po domácí remíze 1:1 s nováčkem z Kolína v minulém kole rezignoval na svou funkci jeho dosavadní trenér Vít Ryszyk.

Jeho nástupce měl někdejší účastník první ligy představit ve středu, ale zatím se tak nestalo.

V Olomouci tak povede tým nejspíš asistent Stanislav Hoffman.

„Vím, jaká je tam situace. Je to pro nás trochu složitější, protože nevíme, s čím nový trenér přijde. Může udělat nějaké změny ve standardkách nebo pojetí hry. Na druhou stranu se musíme stejně zaměřit hlavně sami na sebe. Hrát svou hru a prosadit se," řekl Kalvoda.

V posledních dvou kolech olomoucký trenér, zdá se, nalezl optimální složení týmu. Výrazně omlazená základní sestava zatím šlape.

„Ale musíme to neustále potvrzovat. Proti Mostu, ale i pak v dalším domácím zápase proti Vlašimi a venku s Táborskem," usmál se Kalvoda.

Výkop bude v patnáct

Dvě kýžené výhry z domácích utkání už by ale Sigmu za určité konstelace mohly poslat na místa, kde ji všichni očekávali od začátku sezony.

„Bývá těžké vyhrát dvakrát za sebou doma, ale věřím, že to zvládneme. Jdeme do toho se vším všudy," podotkl Kalvoda, který věří i v podporu fanoušků.

Ti pořádají před sobotním utkáním, které má výkop netradičně už v patnáct hodin, pochod na stadion, který startuje na Horním náměstí.