Ale ten se v poháru proti Liberci zranil, takže do základní sestavy se pro ligový zápas v Teplicích vrátí Šuškavčevič. Pravděpodobně. Protože také on měl po pohárovém utkání potíže.

Teplice v létě vyměnily trenéra, kouče Petra Radu, který šel k reprezentaci, nahradil Jiří Plíšek. „S novým trenérem se mužstvo nezměnilo. V létě přišel Vachoušek, jinak ten tým zůstal stejný. Je v něm hodně zkušených a pracovitých hráčů, mají kvalitní defenzivu, spoustu vysokých hráčů na standardní situace, ze kterých umí být nebezpeční,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka.

Sigma nepojede do Teplic v ideálním personálním rozpoložení. Hned několik hráčů základní sestavy má těžší či lehčí zdravotní potíže. „Určitě nebude Martin Hudec, další otazníky se nám vyřeší až v sobotu před odjezdem,“ uvedl Psotka.

Potíže má stále Aleš Škerle, zranění po dvou utkáních s Libercem trápila Martina Komárka, Darka Šuškavčeviče i Michala Ordoše. Kdo nastoupí a kdo ne? Až poslední tréninková jednotka rozhodne, jestli budou nebo nebudou moci hrát.

Přípravu na zápas tak měla Sigma o něco složitější, kouč Psotka si nemohl chystat tým v kompletním složení. „Vždycky je lepší mít hráče pohromadě. Hráči musí alespoň nějakým způsobem trénovat. A pokud se zapojí na poslední chvíli do tréninku, tak zřejmě v základní sestavě nebudou,“ podotkl Psotka.

Hanáci v posledních dvou zápasech v Teplicích dokázali uhrát nerozhodný výsledek. A rádi by na to navázali. Pokud se jim to podaří, zůstanou v tabulce nad svým zítřejším soupeřem.

„Chceme v Teplicích minimálně bod získat. Naposledy v Českých Budějovicích jsme neměli k vítězství daleko. Venku jsme vyhráli v prvním kole, bylo to vítězství Sigmy na půdě soupeře po roce. A tak dlouho zase čekat určitě nechceme,“ řekl Psotka.

Minulý víkend za juniorku v MSFL nastoupil útočník Jakub Petr (*1990), který se vrací po zranění vazů v koleni. Kdy by se mohl objevit v áčku?

„Máme pořád v plánu, že do ostré stoprocentní přípravy půjde až v lednu. Teď nějakým způsobem dotrénoval, zkoušíme zápasovou zátěž, po částech v béčku. Je možné, že vyzkoušíme i variantu, že nastoupí od začátku. Spíše ho postupně zatěžujeme a testujeme, protože v zápase je spousta jiných pohybů, které se v tréninku tolik nepoužívají. Aby byl nachystaný na leden,“ podotkl Psotka.

Program 12. kola

SO: 17.00: Plzeň – Jablonec. NE: 15.00: Teplice – SK Sigma Olomouc, Slavia – Brno. 17.00: Příbram – Kladno, Bohemians Praha – Zlín, Č. Budějovice – Žižkov. 20.00: Liberec – Ml. Boleslav (ČT 4). PO: 17.15: Ostrava – Sparta (ČT 2).