„Prakticky celý zápas se hrálo nahoru dolů. Jihlava hrála na brejky, které ji vycházely. Je ale super, že jsme se nepoložili a ještě to otočili," neskrýval nadšení dvaadvacetiletý středopolař. Jak bývá u hráčů zvykem, týmový úspěch Karaš postavil nad svůj osobní výkon.

„Za góly jsem šťastný, ale hlavní je vítězství, které jsme velmi potřebovali. Byl to strašně těžký zápas," uvedl bývalý hráč Košic.

Když Sigma otočila výsledek na 2:1, očekávalo se, že domácí tým zápas v klidu dohraje. Dvouminutový výpadek Sigmy ale vrátil zpět do vedení Jihlavu.

„Asi to bylo ztráta koncentrace. Když vedeme 2:1, nemůžeme si takhle pokazit zápas. Byla to velká rána, ale fotbal se hraje 90 minut a zaplaťpánbůh, že jsme to zvládli," oddechl si Karaš.

Sigma sice poprvé v sezoně vyhrála na domácím hřišti, ale stále ji trápí děravá obrana.

„Je to na zamyšlení. Defenziva je základ a my to budeme muset zlepšit. Někdy jsme to asi zbytečně otvírali. Tři góly jsou moc," neskrýval Karaš.

Na trenéry obou týmů šly mrákoty, nezaujatého pozorovatele ale musel zápas nadchnout.

„Pro diváky to byl super zápas. Velké napětí. Diváci si zapískali i zatleskali," všiml si Karaš, jenž věří, že se Sigma od šťastné výhry odrazí

„Právě takové vítězství jsme potřebovali. Možná nás to nakopne. Snad se trochu uvolníme, spadne z nás napětí a bude se nám hrát lépe," věří šikovný záložník.

Karaš své premiérové branky v Gambrinus lize vstřelil po standardních situacích.

„První gól padl po rohu. Míč jsem jenom lízl, myslím, že tam byla ještě teč jihlavského hráče," popsal Karaš vyrovnání na 1:1. Druhá jeho trefa přišla po přímém kopu Vepřeka

„Byl tam odražený míč. Schume to vracel, míč šel ke mně. Nad ničím jsem nepřemýšlel a z první jsem to napálil na bránu," prozradil odchovanec Staré Ľubovny.

I díky dvěma Karašovým gólům Sigma zvládla veledůležitý zápas. Případná porážka s Jihlavou by Olomouc zřejmě poslala do bojů o záchranu.

„Už jsme trochu cítili tlak. Chybějí nám body a zápas byl asi i nervózní. Když dali na 3:2, bylo to ještě nervóznější," přiznal bývalý člen slovenských mládežnických reprezentací. Nervozita panuje také na tribunách Androva stadionu. Po odchodu několika opor přichystali olomoučtí fanoušci v průběhu utkání s Jihlavou protest.

„Nevím co na to říct. Nerozumím tomu. Ani jsem to nevnímal, soustředil jsem se na hru," nepouštěl se do většího rozboru Karaš.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK