„Turnaj byl super, bylo dobré opět po roce vidět kluky z jiných týmů, i když se potkáváme i během roku, kdy proti sobě hrajeme v soutěžích. Náš cíl byl postup do dalšího kola, bohužel to se nenaplnilo. Tým SSI Schaffer byl o chloupek lepší v penaltovém rozstřelu. Ještě jednou bych tímto chtěl pogratulovat vítězi a pevně věřím, že se jejich cesta turnajem zastaví až v jejich vysněné Anglii," shrnuje své zážitky hráč neúspěšných finalistů a také specialista pro řízení projektů Bronislav Pudil.

Jeho tým v turnaji procházel v podstatě úplně s klidem. Nejdříve v základní skupině porazil 3:1 Metso Outotec a poté remizoval 2:2 s pozdějším vítězem z hranického Schäferu. Postoupil tedy do semifinále, kde si nejtěsnějším možným rozdílem v poměru 1:0 poradil s partou z holického M.L.S. a přišel druhý souboj s hranickým favoritem. Tentokrát o celkové vítězství.

V něm sice borci z Honeywellu prohrávali, bleskově však srovnali na 1:1 a druhá remíza mezi těmito silnými celky byl na světě. Tentokrát však rozhodoval penaltový rozstřel, který se zapsal do pamětí všech přítomných. takřka desetiminutové infarktové drama nakonec skončilo ve prospěch soupeře, který se tak po roce opět probojoval do regionálního finále.

Tým Zaměstnanecké ligy Deníku Edwards.
Edwards skončil v Zaměstnanecké lize třetí. Míříme postupně nahoru, říká kapitán

„V základní hrací době jsme vlastně nic neprohráli, takže hodnotím pozitivně všechny zápasy.Díky patří spoluhráčům a hlavně našem panu generálnímu řediteli Martinu Šebestovi, který nám umožnil se turnaje účastnit. Pro něj porážka ve finále byla o to těžší, jelikož pochází z Hranic," popisoval.

Velký sen tak skončil těsně před branami postupu. Už nyní ale Honeywelští vědí, že se turnaje zúčastní i v příštím roce. A Pudil už ví, na čem bude muset on a jeho spoluhráči zapracovat. „Zcela jistě na penaltách, musíme prostě vydržet více ne je cca 25 kol," uzavřel s nadsázkou a lehkým pousmáním.

Zdroj: Deník/David Kubatík