Uničovští trenéři oproti středečnímu utkání s HFK Olomouc (1:1) poněkud pozměnili složení základní jedenáctky, takže například útočník Hrubý hrál nezvykle ze zálohy. Jenže tento tah se bohatě vyplatil. Jeho místo na hrotu totiž zaujal Pavel Jeřábek, jenž se stal hvězdou zápasu.

První dvě příležitosti v úvodní čtvrthodině mu velmi dobrý brankář Heča ještě zlikvidoval.

V 16. minutě však obral o míč stopera Mikulicu a napotřetí už proti Hečovi uspěl – 1:0.

Domácí pokračovali v nadšeném výkonu a z tribun se často ozýval potleskl. Jako třab po Heinzově dalekonosném pokusu, jenž shora olízl břevno, nebo po ráně Nuce, kterou opět vyrazit Heča.

Druhá branka přišla ve 30. minutě. Centr Hrubého z pravé strany srazila hostující obrana přímo k Nucovi, který z první zamířil přesně k tyči.

„Měli jsme trochu obavu, abychom dokázali zopakovat dobré výkony z poslední doby proti papírově silnějším soupeřům. Kluci k tomu ale přistoupili přesně tak, jak měli. Udělali jsme i změny v sestavě, ale vyplatily se nám," uvedl po utkání uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Třetí a poslední ránu do vazu zasadil Slovácku téměř bezprostředně po návratu mužstev z kabin znovu Pavel Jeřábek. O tom, kdo získá tři body, bylo rozhodnuto.

„Zápas jsme ztratili už v prvním poločase a třetí gól hned po přestávce to definitivně zlomil. Bohužel jsme dělali hrubé chyby v obraně. U těch mladých hráčů ale asi nemůžete očekávat, že by to odehráli úplně bez chyb," říkal smířeně trenér juniorky Slovácka Jan Palinek.

Jeho tým nakonec předvedl po pauze lepší výkon. Dokonce mohl i několikrát skórovat, což se o prvním poločase, kdy největší šancí hostů byla střela domácího Švajdy na vlastního brankáře, říct nedalo.

Nakonec však hosté odjeli z Uničova s nulou na kontě vstřelených branek. Nečas totiž zblízka trestuhodně přestřelil a po faulu Vejvody na Kováře nejspíš sudí domácím odpustil penaltu.

„Penaltu podle mě sudí zapískat měl, ale domácí byli lepší a vyhráli zcela zaslouženě," poznamenal ještě Palinek, který se v tom nejdůležitějším shodl i se svým protějškem.

„Z naší strany to bylo poctivé, v pohybu, měli jsme spoustu šancí. Kluci k tomu přistoupili na sto procent, což bylo pro tento zápas nesmírně důležité. Vyhráli jsme zaslouženě," dodal Zdeněk Strouhal.

SK Uničov – 1. FC Slovácko B 3:0 (2:0)

Branky: 16. a 47. Jeřábek, 30. Nuc. Rozhodčí: Kubica – Klíma, Dubravský. ŽK: Řehák. Diváků: 217.

Uničov: Dragon – Heinz, Novosad, Vejvoda, Koutek – Hrubý, Juřátek, Nuc, Švajda (63. Kyselý) – Krč (80. Šimeček), Jeřábek (67. Řehák). Trenéři: Miloslav Machálek a Zdeněk Strouhal.

Slovácko B: Heča – Kuncl, Kolínek, Mikulica, Palko – Ondica (65. Svízela), Ohnutek (76. Malý), Borusík, Jeleček (46. Nečas) – Lukáš, Kovář. Trenér: Jan Palinek.