Pro olomoucký klub začne nový ročník v neděli v 17 hodin zápasem v plzeňských Štruncových sadech. Výběr trenéra Psotky se tak utká s neoblíbeným soupeřem, který v minulé sezoně Sigmu vyřadil ze semifinále domácího Ondrášovka Cupu a sebral jí naději na pohárovou Evropu. První domácí zápas sehraje Olomouc v neděli 25. července proti bronzovému týmu posledního ročníku Jablonci.

Lákadla: nová tribuna a pernamentky

Na Andrově stadionu doufají, že se jim podaří zlomit úbytek diváků v ochozech.

„Věřím, že tím největším lákadlem bude dobrý fotbal,“ řekl předseda představenstva SK Sigma Olomouc Josef Lébr. „Zkušenost Radima Kučery plus útočný styl by měli být tím správným receptem,“ přemítá první muž olomouckého klubu.

O tom, že by to nemusel být jen sen, svědčí prodej pernamentních vstupenek, o které je v tomto roce opět zvýšený zájem. K 14. červenci registrovali v klubové prodejně 1128 členů některého z věrnostních programů, na které se abonentní vstupenky vážou. Jejich prodej přitom stále pokračuje.

„Diváky může přilákat také náš nádherný stadion,“ vysvětluje si nárůst zájmu vedoucí propagace klubu Miroslav Skácelík.

„Myslím si, že Andrův stadion má své kouzlo. Kdo tu zažil velké pohárové zápasy, tak ví, že když se tribuny zaplní, tak má stadion neuvěřitelnou sílu. Lidé navíc cítí, že se pro ně něco dělá,“ dodal Skácelík, jehož hlas můžete povětšinou slýchat během zápasů z amplionů na Andrově stadionu.

Šestadvacet metrů velkým lákadlem bude právě dokončovaná Jižní tribuna, na kterou poprvé usednou diváci 7. září při úvodní kvalifikaci České republiky v boji o mistrovství Evropy 2012. Na ligový zápas by se poprvé z nové tribuny mohli lidé dívat v říjnu, když do Olomouce přijede mistrovská Sparta.

Lístek pořídíte do stovky

Fanoušky může těšit i fakt, že Sigma vstupné před novou sezonou opět nezdražovala. Lístek na krytou tribunu tak bude stále stát sto korun, na nekrytou sedmdesát. Celosezonní permanentka pak vyjde pod střechu na jedenáct set korun a na nekrytá sedadla o tři sta korun méně. Děti do 12 let pak mohou získat permanentku vedle svého rodiče zdarma v rámci junior klubového členství.

Zatímco bookmakeři ani experti Sigmu v boji o titul rozhodně nefavorizují, na Hané věří, že by si kouč Zdeněk Psotka mohl ve své třetí sezoně vybojovat první skutečně velký úspěch. „Těším se na to, že budeme hrát o ty nejcennější příčky, lidé budou chodit na nový stadion, a doufám, že ve vyšším počtu, než tomu bývalo,“ dodal Lébr.