1. HFK Olomouc - FC Dosta Bystrc 2:0 (1:0)

Oba celky soupeřily především s tropickými podmínkami a lépe se s nimi dokázali vyrovnat fotbalisté z olomouckého předměstí. V úvodu nejdřív zlobila Bystrc, a když v 15. minutě trefila tyč, bylo to na trenéra Kalvodu tak akorát.

Budíček ohlásil svým průnikem do vápna Ševela a s nařízenou penaltou si poradil Kazár. Po přestávce kouč Holice maximálně promíchal sestavu, aby na každého vyšel stejný příděl slunečních paprsků, řada hráčů tak nehrála na svých obvyklých postech. Přesto dokázala Holice přidat druhou branku zásluhou Zmeškala.

„Bylo to vyrovnané utkání a na to, v jak úmorném vedru se hrálo, to bylo od obou celků docela rychlé. Utkání se mi líbilo, museli jsme ale co nejvíce střídat a to není až tak dobré. Měli bychom spíše ladit,“ přemýšlel trenér Kalvoda. „Ale ještě máme tři utkání, takže se nebojím, že bychom něco nestihli,“ dodal.

Další utkání sehraje HFK v neděli od 10.15 se Slováckem buď v Holici nebo ve Slatinicích.

Branky: 35. Kazár z pen., 74. Zmeškal.

Sestava: Aleksijevič (46. Šrom) - Lošťák, Kalvoda, Josefík, Dadák - Spáčil (46. Korčián), Ševela (46. Krutý), Zlatohlavý, Janeček (46. Zmeškal) - Kazár (60. Kropáček), Habai (46. Vodák). Trenér Leoš Kalvoda.