Celé to začalo vlastně už před rokem. Pětadvacetiletý Zlámal se v červnu objevil na začátku letní přípravy olomouckých fotbalistů.

S jedním reprezentačním startem z utkání s Maltou a vizitkou talentovaného brankáře, který zazářil v brance Liberce a pak vyrazil na vysněné zahraniční angažmá do italského Udine.

Kde se ovšem moc neprosadil a spíš putoval z jednoho hostování na druhé. Španělský Cádiz, pražská Slavia, nikde mu moc pšenka nekvetla.

Dalším pokusem o restart kariéry měla být Olomouc, jenže Udine se nakonec rozmyslelo a další hostování v Česku zatrhlo.

A poslalo Zlámala na další hostování, tentokrát do druholigového Bari. Tedy zdálo se to tak být.

Posléze se totiž Zlámal dozvěděl, že do Bari vlastně přestoupil a je tak jeho hráčem.

Sigma se po posledním zápase sezony loučí s fanoušky (v popředí gólman Zdeněk Zlámal)

Bari chce Zlámala, on chce Sigmu

Právě s Bari tedy teď Sigma vyjednává.

„S italskou stranou komunikujeme a věříme, že jsme na dobré cestě. Je to hodně hrubý odhad, ale do takových čtrnácti dnů by snad mohl být Zdeňkův přestup k nám hotový. Velmi nám pomáhá hlavně jeho přístup," řekl místopředseda představenstva Sigmy Robert Runták.

Ano, velmi podstatným hybatelem událostí je totiž právě sám Zlámal. Na Hané prožil vydařenou sezonu a chce zde pokračovat, přestože Bari o něj velmi stojí.

„Jednou už mě tam měli. Odchytal jsem celou přípravu, nepustil jsem ani jeden gól a stejně jsem nechytal. Nedostal jsem šanci. Ani v pohárovém zápase," vzpomíná Zlámal na loňské léto, které ho nakonec přece jen zavedlo do Olomouce.

Gólman Sigmy Zdeněk Zlámal

Snad to dobře dopadne, věří Zlámal

Přes horrorový začátek v zápase s Plzní, kdy si prakticky nesáhl na míč a nakonec celkem třikrát lovil míč ze své sítě, se vypracoval v oporu mužstva, která v kritických chvílích sezony udržela tým famózními zákroky nad vodou.

„K Sigmě jako klubu, fanouškům i všemu okolo jsem si za ten rok vytvořil enormní vztah. Jednoznačně tady chci pokračovat. Sportovní ředitel Bari Angelozzi mi zase volal a říkal mi, že mě tam chtějí. Přitom co vím, tak s brankářem, kterého si přivedli loni, jsou spokojení. Je to složité. Já chci být v Olomouci, ale je to na funkcionářích, snad to dobře dopadne," přeje si Zlámal, který po sezoně oddychuje ve Španělsku.

„Dovolenou si užívám, ale někde vzadu v hlavě to samozřejmě mám. Není to příjemné. Ale nemůžu to ovlivnit, tak se tím snažím moc nezabývat. Jak jsem řekl, snad to dobře dopadne."

A kdyby přece ne?

„Pak bych se musel chovat jako profesionál a být tam. Jiná možnost by asi nebyla," ví gólman, který si parádními výkony vysloužil přezdívku SuperBob. „Snad k tomu nedojde a 11. června se budu na startu přípravy hlásit v Olomouci," pousmál se.

Aby to tak bylo, na tom se usilovně pracuje. „O Zdeňka velmi stojíme. Stal se důležitou postavou mužstva nejen na hřišti, ale i v kabině. První požadavek italské strany jsme nemohli akceptovat, ale od té doby jsme se už posunuli. Věřím, že se dohodneme," zopakoval Runták.