Doležal se musel zbláznit, když to udělal, zlobí se Lébr. Nemusí hrát třeba rok

Agent Ondrej Chovanec, který nejlepšího olomouckého střelce v podzimní části ligy zastupuje, se takovému nařčení ostře brání.

Podle něj se celý příběh odehrál zcela jinak, než to prezentoval šéf hanáckého klubu Josef Lébr.

V sobotu krátce po poledni ta zpráva vyrazila olomouckým fotbalovým fanouškům dech.

Autor osmi podzimních gólů a třetí nejlepší střelec Gambrinus ligy Martin Doležal v Sigmě končí!

Od léta podepsal smlouvu jako volný hráč v Jablonci a nejpozději na konci června tam přestoupí.

Podle předsedy představenstva olomoucké Sigmy Josefa Lébra za to může nekorektní jednání ze strany Doležala, jeho agenta Chovance i jabloneckého klubu.

Doležal podle něj podepsal v září prodloužení smlouvy do roku 2017.

Chovanec však smlouvu nezaregistroval na Fotbalové asociaci. Platila tedy ta, která končí v létě tohoto roku.

Podle řádů mohl Doležal šest měsíců před jejím koncem vyjednávat s jinými zájemci. Nakonec se upsal Jablonci.

„Rozhodně se budeme bránit právní cestou. Ten hráč se musel zbláznit, že to udělal. Může se stát, že třeba rok nebude hrát," řekl Lébr.

Podle Chovance se ale vše odehrálo úplně jinak.

„V září jsem osobně jednal v Olomouci o prodloužení smlouvy Martina s panem Psotkou (tehdy manažer Sigmy, nyní trenér) za účasti Martina. Dohoda s panem Psotkou byla taková, že by Martin měl za mé účasti podepsat smlouvu do 30. června 2016," řekl Chovanec pro ČTK.

Podvedeni ze strany klubu

Za pár dní se mu prý ozval Psotka s tím, že ho další den čeká v Olomouci.

„Ale já měl už domluvený jiný program. Tím, že jsem v Olomouci nebyl, v nabídnuté smlouvě se objevilo nepochybně ‚náhodou' prodloužení o další rok a tím pádem jsme byli podvedeni ze strany klubu. Došlo ke změně dohody ze strany klubu a tu jsme neakceptovali, tudíž nemohla být smlouva parafovaná, uzavřená a ani registrovaná," uvedl Chovanec.

Podle Chovance se pak dlouho nedělo vůbec nic.

„Ze strany Olomouce nedošlo další tři měsíce k žádnému kontaktu, žádnému jednání. Až v lednu se ozval pan Košař (sportovní manažer) a vyvolal znovu jednání. Na posledním jednání o prodloužení stávající smlouvy jsem byl v Olomouci v pondělí, ale na podmínkách smlouvy jsme se nedohodli," dodal.

Lébr mi přiznal selhání

Koncem tohoto týdne se tedy Doležal a Chovanec dohodli na angažmá od 1. července v Jablonci.

„Jablonec Martinovi nabídl nejen výborné podmínky, ale i korektní jednání. Martin je připravený zabojovat se Sigmou v jarní části o setrvání v lize. V zahraničí se běžně stává, že hráči dohrávají ve svých klubech do konce smlouvy, jen v Čechách je to vždy problém," dodal agent.

Lébrovo nařčení ho překvapilo.

„Celou věc vnímám jako manažerské selhání odpovědných osob v Olomouci, což mi přiznal při pondělním telefonickém rozhovoru sám pan Lébr," doplnil Chovanec.