Rozhodla o vašem návratu ze Slovenska spíš blízkost rodiny, nebo vztah k Sigmě?

Byla to ta konkrétní, přesná nabídka s popisem toho, co ode mě klub očekává.

Dají se ta očekávání nějak konkrétně pojmenovat?

Když jsem byl svého času u mládeže, tak jsme nastavili systém, který dobře fungoval. Je to především o výchově hráčů pro evropský fotbal, což by měla být náplň mojí práce. Sigma by se měla i nadále prezentovat výbornou prací s mládeží a takovým fotbalem, který tady veřejnost očekává.

Nebude vám chybět adrenalin na lavičce?

To ukáže až čas. V životě jsem udělal spoustu rozhodnutí. Některá byla dobrá, jiná špatná, ale vždycky si říkám, že jakékoliv rozhodnutí je pro život dobré. Minimálně si řeknete, že touto cestou ne.

SOUVISEJÍCÍ: Lébr: Psotka byl pro mě od začátku kandidátem číslo jedna

Bylo pro vás důležité, že smlouvu máte na čtyři roky, což se u nejisté práce hlavního kouče prakticky nestává?

Je pravda, že moje pozice by měla být podstatně stabilnější, než je tomu u trenéra. A musím říct, že kdybych takový časový prostor nedostal, tak bych tu nabídku nepřijal. Byl jsem seznámen s tím, co ode mě vedení očekává. Mám i nějaké svoje představy. A rozhodně to není práce, která by měla něco změnit během půl roku.

V klubu budete zastávat jednu z nejvyšších pozic. Kam byste za čtyři roky rád Sigmu dovedl?

Co se týče výsledků, tak by bylo dobré, kdyby to zůstalo aspoň tak, jak to je. Byla tady dobrá umístění i zisky pohárů. Spíš jde o to, aby se tu situaci podařilo stabilizovat. Půjde samozřejmě také o kapitalizaci produktu, který Sigma vytváří. Na jedné straně jsou věci základní, které jsou důležité proto, aby klub normálně fungoval a přežíval. Na druhé straně potom nadstavba. V tom, že chceme produkovat takové hráče, aby byli úspěšní v prvním mužstvu. A aby se mužstvo alespoň čas od času dostalo do Evropské ligy. Priorita je ale jasná. Stabilizace klubu, aby ekonomicky fungoval díky práci s mládeží.

Co si slibujete od spolupráce s trenérem Pivarníkem?

Ještě musím dořešit věci na Slovensku, ale budu se s ním chtít co nejdříve potkat a pobavit se o jeho požadavcích nebo problémech, které má s kádrem, s realizačním týmem nebo s prostředím v Olomouci. Důležité bude, abychom to vyřešili ku prospěchu, aby byl první tým úspěšný.

Jak proběhlo vaše rozloučení v Senici?

Informoval jsem je na přelomu roku, že existuje taková nabídka. Zároveň jsem ale věděl, že mám platnou smlouvu na dva plus jeden rok a výpověď byla jen dohodou. Takže jsem trochu počítal i s tím, že v Senici zůstanu a budu dál trénovat. Nakonec jsme se ale dohodli. Jsem moc rád, jak ke mně nakonec byli vstřícní, ať už vedení klubu, nebo majitel.