Na středeční tiskové konferenci po jednání městské rady to potvrdil primátor Martin Major.

Ten dokonce uvedl, že si dokáže představit situaci, kdy někdo z iniciátorů bude reprezentovat město v orgánech olomouckého fotbalového klubu, v němž město drží přibližně třetinový podíl.

Výzva Spojme síly pro Sigmu byla zveřejněna před dvěma týdny.

Podepsáni jsou pod ní bývalí fotbaloví reprezentanti Tomáš Ujfaluši a Pavel Hapal, olomoucký podnikatel Roman Brulík a předseda jednoho z olomouckých fanouškovských spolků Tomáš Vaida.

Cílem má být pomoc fotbalové Sigmě, která v minulé sezoně poprvé po třiceti letech sestoupila z nejvyšší soutěže.

Propracovanost a profesionalita materiálu

V úterý její iniciátoři představili svůj plán pomoci na jednání městské rady.

„Zaujala nás propracovanost a profesionalita materiálu. Výzvu podporujeme a do budoucna si dokážeme představit, že by někdo z uvedených pánů mohl hájit zájmy města Olomouce v akciové společnosti," řekl Major.

„Nevím, jestli mohu mluvit za kolegy, ale můj dojem je takový, že náš názor je stejný, bez ohledu na politickou příslušnost. Profesionalizace vedení klubu by podle nás měla být brzy dokončena," dodal Major.

„Bylo by férové, aby se co nejdříve potkali všichni akcionáři a dohodli se kudy dál a jakým způsobem případně vyslyšíme tuto výzvu," uvedl.

V úterý představili inciátoři výzvy svou vizi i největšímu akcionáři klubu Josefu Lébrovi, který na ní také reagoval pozitivně.

Se zástupcem třetího akcionáře – spolku SK Olomouc Sigma MŽ – Jaromírem Gajdou, by se měli organizátoři setkat na začátku příštího týdne.

SOUVISEJÍCÍ: 
První dojmy z jednání? Pozitivní, shodli se autoři výzvy s Lébrem
Brulík: Jedna věc je postup, druhá jakou tam Sigma bude hrát roli