Olomouc zvítězila v Liberci 2:0, fanoušci Sigmy tak mohli oslavně skandovat jméno nového trenéra.

„Je to příjemné. Mladší generace fanoušků mě nezažila jako hráče, takže jsem rád, že to na úvod vyšlo," prohlásil spokojený Pivarník.

V prvním soutěžním zápase na lavičce Sigmy jste se mohl radovat ze zisku Superpoháru. Jaké jsou ve vás pár minut po utkání pocity?
Zaprvé musím poděkovat hráčům, část toho úspěchu patří i Petrovi Uličnému, protože se na této trofeji samozřejmě podílel i on. Já jsem samozřejmě rád, že jsem se vrátil do Sigmy a společně jsme dokázali tu trofej získat.

Porazit ligového mistra je pěkný start do sezony. Je stále ještě před začátkem ligy na čem pracovat?
Určitě je stále na čem pracovat. Měli jsme tam dobré momenty, pozitivní bylo, že jsme dali dva pěkné góly. Dalším pozitivem bylo, že jsme si kromě gólů vytvořili i šance, které jsme neproměnili. Dali jsme dva góly venku, což je dobré, ale na prvcích naší hry musíme samozřejmě neustále pracovat a neustále je zlepšovat.

V ostrém zápase jste si chtěl vyzkoušet spolupráci stoperské dvojice Aleš Škerle – Igor Golban. Jak se vám zamlouvala defenziva?
Musím říct, že v defenzivě byla s Igorem spokojenost. Trochu měl problém s rozehrávkou, na které ale samozřejmě pracujeme. Byly tam zbytečné risky u míčů, které musí hrát na jistotu. Na tom musíme zapravovat, protože kvalitu má. Dnes ale trochu víc riskoval.

V útoku jste dal šanci Martinu Doležalovi. Potěšil vás výkonem i vstřelenou brankou?
S Martinem jsem velmi spokojený. Za prvé dal gól a za druhé byl jeho výkon velmi dobrý. Byl úspěšný v mezihře a dobře i sklepával míče, takže s ním spokojenost byla.

Podle původního plánu měl být sobotní trénink. Změnil jste díky vítězství rozhodnutí?
Na sobotu měníme plány i proto, že nám na stadionu neteče teplá voda (usmívá se). Další zápas máme až za týden a Superpohár byl únavný, navíc nás čeká ještě cesta nazpět. Hráči tedy dostanou dva dny volno a začneme zase v pondělí dvěmi tréninky.

Dokázali jste zvítězit na půdě soupeře. Je to o to příjemnější, že ligu startujete na venkovní půdě v Českých Budějovicích?
Pro nás to byl na venkovním hřišti dobrý start. Bude důležité, abychom dokázali takhle vstoupit i do ligy. Víme, že v Budějovicích nás nečeká nic lehkého, takže se budeme snažit podat maximální výkon.

Fanoušci Sigmy hned v prvním ostrém zápase skandovali vaše jméno. Lepší začátek jste si asi nemohl přát.
Je to příjemné, protože je to osmnáct roků co jsem ze Sigmy odešel jako hráč, takže ta mladší generace fanoušků mě nezažila. Jsem rád, že to tak na úvod vyšlo a věřím, že si vytvoříme vzájemnou podporu a že půjdeme za naším cílem.

Pivarník: Jsem rád, že jsme to společně dokázali