Od 29. července, kdy se Sigma v úvodním kole ročníku 2011/12 utkala s Duklou naposledy, se událo skutečně mnoho.

Hanáci přišli postupně o brankáře Petra Drobisze a poté i o devět ligových bodů. Obojí bylo dozvukem korupční aféry. V závěru podzimu byl odvolán trenér Zdeněk Psotka.

Sigma ale také dost získala. Například staronového hrdinu v postavě Petra Uličného, který přes nepříznivou situaci dokázal mužstvo provést těžkými záchranářskými bitvami a týmu uchovat prvoligový status. A v neposlední řadě pochopitelně první trofej v historii Sigmy. Pohár České pošty po slavném vítězství v Plzni nad Spartou.

Okolo poháru se bude točit i poslední ligové kolo.

VÍCE: Sigma chystá "Party s pohárem", bude před i po Dukle

Už od dvou hodin bude pro fanoušky Sigmy připraven před hlavní tribunou Androva stadionu doprovodný program s kapelou, občerstvením a samozřejmě i pohárem.

„Party s pohárem" bude pokračovat i po utkání, kdy mezi fanoušky přijdou i hráči. Ti si ještě předtím odbudou poslední ligový duel s Duklou. Ten bude z hlediska tabulky sice už jen formalitou, nicméně pro dva muže bude i tak velmi speciální.

S klubem se bude loučit Petr Uličný. Kouč, který vyvedl Sigmu z nejhoršího až na pohárový vrchol, i přes nabídku pokračování spolupráce odchází do důchodu.

„Manželka chce, abych ještě chvíli žil," usmívá se.

„Věřím, že z hráčů spadl ten balvan stresu, který jsme táhli. Všichni se těšíme, zvlášť, když má po zápase proběhnout ukončení sezony. Přeji si, aby to byl pěkný zápas a my vyhráli," řekl Uličný.

Loučit se bude také kapitán Sigmy Radim Kučera. Ten si splnil sen zvednout ještě na Hané nad hlavu cennou trofej a v osmatřiceti letech míří z obrany do klubového managementu. Jeho start v zápase je ovšem ohrožen.

„Poslední dvě utkání mě strašně bolí achilovka, uvidím, jestli vůbec budu moci v sobotu hrát," řekl Kučera bezprostředně po středečním zápase v Hradci Králové, kde se Sigma definitivně zachránila.

Zápas Sigma – Dukla začíná v sobotu v 17.30.

ČTĚTE TAKÉ: Pivarník novým koučem Sigmy? Domluveno nic není, tvrdí klub