„Podle mých informací je Erich Brabec na dovolené. Závěrečná jednání by tak mohla proběhnout v příštím týdnu," prozradil Robert Runták, místopředseda představenstva Sigmy Olomouc.

Hanáci po skončení minulého ročníku fotbalové ligy a také po odchodu Radima Kučery do fotbalového důchodu oznámili, že na pozici stopera budou chtít přivést nového hráče. Nejčastěji se skloňovalo právě jméno pětatřicetiletého trojnásobného ligového šampiona. Podle Runtáka však Brabec není pro Olomouc jedinou variantou.

„Ve hře jsou ještě další dvě jména, která pochopitelně nemůžu prozradit. Řeknu jen to, že jeden hráč je z Česka a druhý ze zahraničí," uvedl.

O Brabce vedle Sigmy prý stojí také ligový nováček z Jihlavy. V tomto souboji by však favoritem měl být hanácký klub. Ať už kvůli osobě sportovního manažera Jana Gottvalda, s nímž má Brabec z dob společného působení v Drnovicích nadstandardní vztah, nebo kvůli tomu, že Sigma by měla být schopná splnit finanční požadavky zkušeného zadáka spíš než do této sezony druholigová Jihlava.

Třetím do party je Slovácko, které oslovilo Brabce dokonce jako úplně první.

„I proto je v mém pomyslném žebříčku na prvním místě," řekl bývalý obránce Sparty, Slavie, Drnovic, ale také Dynama Moskva či Ankarasporu pro deník Sport.

„Z předchozích vyjádření samotného hráče je cítit, že by i k nám rád šel, čehož si samozřejmě nesmírně vážíme. Ovšem o finančních podmínkách teprve budeme mluvit," doplnil Runták.

Zlámal? Přestup by měl vyjít

Zda se na penězích obě strany dohodnou, je otázkou. Hanáci totiž hodlají nemalé finanční prostředky vložit především do přestupu brankáře Zdeňka Zlámala, který v uplynulé sezoně v Olomouci hostoval z italského Bari.

„Jednání s italskou stranou se vyvíjejí pozitivně. Ještě není nic uzavřeno, ale vypadá to opravdu velmi pravděpodobně, že Zdeněk Zlámal k nám přestoupí," prozradil Runták. „Vyšli jsme Bari trochu vstříc. Na olomoucké poměry se jedná o skutečně nadstandardní nabídku. Věřím, že se brzy definitivně dohodneme," dodal funkcionář.

Střelec Hubník

V kolonce příchodů je momentálně trochu upozaděno jméno Michala Hubníka, který před rokem a půl odcházel z Olomouce jako aktuálně vedoucí muž ligové tabulky střelců. V pátek devětadvacetiletý útočník při angažmá v Legii Varšava doplatil na sérii zranění a proto na něj polský klub neuplatnil opci. 11. června se tak vyhlášený bojovník zapojí s Olomoucí do přípravy.

„Má trochu handicap, že byl teď zraněný a nehrál. Věříme však, že doma zase pookřeje," řekl Runták.

Hubník má v Sigmě smlouvu ještě na rok. V případě zahraniční nabídky by mu klub údajně v odchodu znovu nebránil. Minimálně v začátku sezony by měl ale Hubník Hanákům pomoci.

Odchody? Většinou s otazníkem

Několik otazníků je na straně odchodů. O budoucnosti se musí rozhodnout Marek Heinz. Zájem mají dva prvoligové kluby.

„Několik dobrých finančních nabídek má ale i z nižších soutěží," řekl Runták. „Záleží jen na něm, jak se rozhodne."

Tajemstvím není ani zájem bývalého trenéra Sigmy Zdeňka Psotky a jeho nynějšího slovenského zaměstnavatele Senice o stopera Václava Koutného, kterého by rád získal na roční hostování.

Konkrétní nabídky ze zahraničí přišly podle Runtáka na útočníka Adama Varadiho a ofenzivního univerzála Jana Navrátila. Hlavně ve druhém případě však Sigma o přestupu nechce slyšet.

„Honza Navrátil je velmi talentovaný hráč, člen reprezentace do jednadvaceti let. Má velký potenciál, takže jeho prodej je možný jen za opravdu nadstandardních podmínek," uvedl Runták.

Sigma podle jeho vyjádření není nucena prodávat hráče „za každou cenu". „V zimě se prodal Tomáš Přikryl, přišla i další splátka za Tomáše Kalase. Nejsme tedy do prodejů ničím tlačeni. Odcházet budou jen hráči za podmínek pro klub skutečně výhodných," dodal olomoucký funkcionář.

Změny v Sigmě

PŘÍCHODY

trenér Roman Pivarník (Jihlava)

Michal Hubník (návrat z hostování – Legia Varšava)

?Erich Brabec? (Sparta, konec smlouvy)

?Zdeněk Zlámal? (Bari)

ODCHODY

?Marek Heinz? (2 kluby z 1. ligy, nižší soutěže)

?Adam Varadi? (zahraničí)

?Jan Navrátil? (zahraničí)

?Václav Koutný? (hostování Senica)