"Zdravím společně s pokojovým parťákem Hausem všechny čtenáře Deníku a fanoušky naší Sigmy z hotelu v Turecku. Máme za sebou tři dny soustředění, kde ladíme formu na jarní ligové boje, a tak bychom vám to tu rádi přiblížili. Přiletěli jsme v pátek večer, asi okolo půl desáté místního času, protože v Turecku je o dvě hodiny více než u nás v Česku. Samotný let a následné čekání na tašky a bedny s pomůckami proběhlo naprosto v klidu. Zaplaťpánbůh, protože si nedokážu představit třeba takového Uroše, kdyby byly nějaké turbulence!

Sobotní ráno bylo celkem kruté, časový posun, únava z cesty a krátký spánek… To všechno se sečetlo. Po snídani jsme odjeli na první trénink, konečně přírodní tráva! I když jak se to vezme… Sžívání se s povrchem například při bagu vypadalo někdy až komicky a v soutěži o nejlepší silvestrovská videa bychom se určitě neztratili.

Následoval asi desetiminutový přesun na hotel a oběd. Odpolední odpočinek využila většina z nás k dohonění spánkového deficitu a pak už hurá na druhou fázi. Po té přišla na řadu příjemná regenerace v bazénu, saunách, večeře a volno. Takový nájezdový den, jak by to shrnul hlavní kouč.

Včera byl průběh dne téměř totožný se sobotou, akorát dopolední trénink byl už trošku náročnější. Někteří z nás v rámci rege využili moře, které svou teplotou posloužilo jako „ice bad“.

Večer jsme s Hausem vyklepli na PlayStationu ve Fifě mladíky Yuniho a Kotyho a spokojeně se tak mohli uložit k filmu do postele. Hráli jsme o odnos věcí po tréninku do koše na praní, takže šlo o hodně. Ale mlaďasům to neublíží?

Zajímá vás, proč jsem na pokoji zrovna s Hausem, tedy s Davidem Houskou?

Vzniklo to někdy při výjezdech ve druhé lize, zvykli jsme si na sebe a vyhovuje nám to. Býváme spolu ve dvojici i na tréninku, takže už víme, co od sebe čekat. No prostě pohodička.

To je od nás zatím asi tak všechno, dneska znovu potrénujeme a zítra už nás konečně čeká první zápas, tak držte palce.
Zase se ozvu, ahoj!"

Martin Sladký