Jako přes kopírák. Březen 2015: Ordoš střílí v úvodu rychlou branku, ale v samotném závěru Opava srovnává.

Střih. Srpen 2016: Plšek přesnou hlavičkou v 7. minutě otevírá skóre, nicméně Slezané si díky penaltě deset minut před koncem odvážejí tři body.

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a brankou, to se povedlo, měli jsme to velmi dobře rozehrané," komentoval Jílek gólovou situaci ze začátku utkání, kdy Petr z pravé strany přesně našel hlavu Jakuba Plška.

Vysoký blonďák naznačil, že by, alespoň co se tref týče, mohl na podhrotové pozici nahradit Ordoše.

Od pětadvacáté minuty se Andrův stadion rozsvítil a hřiště začal skrápět déšť. A tento okamžik jako by nakopl do té doby nevýrazné hosty.

„Pak se potvrdilo, co jsem avizoval. Je třeba soupeři vyseknout poklonu, dominoval díky naší pasivitě," souhlasil trenér Hanáků.

„Sigma nás nejdříve zkušeně potrestala, ale od dvacáté minuty jsme byli silnější v kombinaci," potvrdil i Roman Skuhravý, lodivod SFC.

Jeho svěřenci se poprvé výrazněji připomněli až před koncem první půle, Jursova hlavička však mířila nad.

Jakub PlšekZdroj: DENÍK/Stanislav Heloňa

Jakub Plšek slaví úvodní trefu zápasu. Autor: DENÍK/Stanislav Heloňa

Není síla zápas kontrolovat

Po hodině hry Slezané spálili obrovskou šanci a byl u toho matador Pospěch, který zblízka z první zcela osamocený přestřelil.

„Bohužel nemáme dostatečnou sílu, abychom utkání kontrolovali a nebáli se o výsledek," mrzelo Jílka.

„Ve finále jsme ještě měli velké štěstí, že si odnášíme jeden bod," uznal olomoucký kouč Václav Jílek.

V tu chvíli se začal z tribun stadionu ozývat pískot, Olomouckým totiž nefungoval střed pole a všechny odražené míče sbírali borci v červenočerném.

Nedařilo se ani letní posile Martinu Sladkému.

„Nebylo to úplně jeho utkání, v přípravě předvedl lepší. Měl tam hodně nevynucených ztrát, hlavně ve výstavbě ve střední zóně. Soupeř to uhrával, byl v tom rychlejší, efektivnější a přesnější. Martin si svoje splnil stoprocentně do obrany, ale v útočné fázi od něj určitě očekáváme víc," hodnotil jej kormidelník Sigmy.

Sigma proti OpavěZdroj: DENÍK/Stanislav Heloňa

Olomoucký kotel. Autor: DENÍK/Stanislav Heloňa

Měl se chovat jinak, láteřil Jílek

Vyústěním bojácné hry byla situace ze 78. minuty, kdy se Smola šikovně dostal před Škerleho a zkušený stoper opavského hroťáka v šestnáctce fauloval.

„Kdyby nás soupeř potrestal z jiných situací, tak bych to bral, ale takhle mě to strašně mrzí. Alde (Škerle) se měl jednoznačně chovat jinak, protože Smola neměl úplně jednoduchou pozici v zakončení," láteřil Jílek.

„Šel jsem tam s tím, že buď udělám penaltu, nebo se dostanu do dobré pozice a zakončím," přiznal Smola.

Pokutový kop s přehledem proměnil Jan Schaffartzik a hosté se sympaticky pustili ještě více do útoku.

Z nebezpečných závarů po rohových kopech v samotném závěru se sice již neprosadili, výkonem však jednoznačně ostatním celkům ukázali, že se s nimi musí počítat.

„Na první kolo všichni přítomní viděli skvělé utkání, jen to potvrdilo, že tato sezona bude úplně odlišná. Trošku mě mrzí, že jsme nevyhráli, ale potěšitelné bylo, že kluci i za stavu 1:1 chtěli vyhrát, tento risk chceme praktikovat. Doufám, že je to start něčeho zajímavého v Opavě," uzavřel Roman Skuhravý.

Fanoušci Opavy na Andrově stadionuZdroj: DENÍK/Stanislav Heloňa

Fanoušci Opavy na Andrově stadionu. Autor: DENÍK/Stanislav Heloňa

SK Sigma Olomouc – SFC Opava 1:1 (1:0)

Branky: 7. Plšek – 79. z pen.. ŽK: Schaffartzik, Pospěch, Čelustka, Smola – Houska, Hála, Škerle. Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Flimmel. Diváků: 3081.

Sigma: Buchta – Hála, Škerle, Radakovič, Vepřek – Sladký, Houska – Petr (71. Zahradníček), Plšek, Falta – Vašíček (75. Chorý). Trenér: Václav Jílek.

Opava: Fendrich – Pospěch, Simerský, Žídek, Čelustka – Grussmann (65. Janetzký), Jursa (71. Hrabina), Schaffartzik, Zapalač – Kuzmanovič, Smola (86. Jurečka. Trenér: Roman Skuhravý.