„Gratuluju Konici. Byl to nejlepší soupeř, proti kterému jsem hrál za dobu, co trénují béčko," překvapil Petar Aleksijević. „Přehráli nás, byli agresivnější a fotbalovější. Jen jejich vlastní vinou nevyhráli větším rozdílem," dodal holický kouč.

Konice byla od začátku utkání lepší a už v první půli šla do vedení, byť ke gólu hostům výrazně pomohla chyba soupeře. Grézl před pokutovým územím ztratil míč a Kořenovský sám před bránou nezaváhal. Těsně před přestávkou mohl zvýšit Schön, který však ve vyložené pozici po centru Tomáše Řeháka přestřelil.

Ve druhé půli hru domácích mírně oživila střídání. Aktivní byl především David Hornich, který se dostal i do největší šance HFK na vyrovnání. Po přesném pasu Smrčka se střídající útočník ocitl sám před bránou, ale Hornichova přízemní střela prolétla těsně kolem tyče.

Pak už otěže zápasu převzala znovu Konice. V 70. minutě byl blízko gólu Schön, jehož střela z úhlu skončila na tyči. Martin Schön se branky dočkal až při své třetí šanci. Domácí obrana po standardní situaci odvrátila míč pouze na hranici pokutového území a Schön tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Gól na 2:0 zápas definitivně rozhodl a Konice se mohla radovat z první venkovní výhry.

„Všichni hráči odvedli svůj lepší výkon. Nebyla tam žádná mezera. Snad jen proměňování šancí mohlo být lepší. Po poločasu jsme měli vést 4:0," prohlásil trenér hostů Roman Jedlička, jemuž vyšel přesun útočníka Schöna na pozici levého záložníka. „Martin Schön je daleko rychlejší než ostatní. I Honza Bednář z druhé strany dával kvalitní balony. Navíc jsme měli dost místa, protože je tady větší hřiště než u nás," všiml si Jedlička.

Domácí lodivod Petar Aleksijević byl navzdory prohře ke svým svěřencům shovívavý. „Nechci svým hráčům nic vyčítat. Jeden zápas se nepovede i zkušenějším mužstvům. Před zápasem jsme měli obrovské zdravotní problémy a dva kluci nastoupili nemocní. Není to alibi, ale na hřišti se to projevilo," přiznal trenér holického béčka.

1. HFK Olomouc B – Sokol Konice 0:2 (0:1)

Branky: 23. Kořenovský, 76. Schön. Rozhodčí: Knoll – Jelínek, Kašpar. ŽK: Smrček, Klobáska – Antl, Kořenovský. Diváků: 86.

HFK B: Stejskal – Klobáska, Grézl, Zbraněk, Smrček – Vaida, Blažkovský (46. Jíša), Buček, Kopečný, Fukan (70 Jašek) – Pezzotti (46. Hornich). Trenér: Petar Aleksijević.

Konice: Muhlhauser – Václavek, Rus, Radek Řehák, Drešr – Bednář, Kořenovský, Sedláček, Schön – Tomáš Řehák, Antl. Trenér: Roman Jedlička.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK