„To, že se s Plzní utkáme i v semifinále poháru, ten nedělní zápas určitě nějakým způsobem ovlivní,“ míní trenér Hanáků Zdeněk Psotka. „Ale do jaké míry, na to nejsem schopen odpovědět. Přece jen je to hodně čerstvé,“ doplnil.

Pro oba celky skýtá Ondrášovka Cup schůdnou cestu do pohárové Evropy, a tak se dá předpokládat, že nikdo nebude chtít odhalit trumfy předčasně.

Od nástupu kouče Psotky do funkce na podzim 2008 ctí kluby výhodu domácího prostředí. Na Andrově stadionu slavili předloni Hanáci, ze Štruncových sadů ale v loňském roce odjeli dvakrát s prázdnou.

I proto chová trenér Psotka k soupeři respekt.

„Jsou velmi dobře připravení jak směrem dopředu, tak dozadu. Na naši ligu jsou tam nadstandardní hráči, jejich velkou výhodou je, že jsou sehraní, protože už jsou minimálně dva roky pohromadě,“ uvedl Psotka.

„Mají tam pro mě osobně hned několik velmi schopných a odvážných hráčů, kteří se nebojí hrát dopředu. Zároveň ale hrají týmově, takže si musíme dát pozor na všechny hráče,“ uvedl.

Plzeň ztrácí čtyři body na bronz

Plzeň odstartovala do jara velmi svižně a dotáhla se skoro až do nejužší špičky ligy. V posledním ligovém kole sehrála velmi dobrou partii s vedoucí Spartou.

V ligové tabulce jsou na tom Západočeši o něco lépe než fotbalisté z hanácké metropole. Po třiadvaceti odehraných kolech je Plzeň na páté pozici se čtyřbodovou ztrátou na bronzovou příčku, která zajišťuje předkolo Evropské ligy.

„Cítíme šanci v obou soutěžích, a jestli chceme být na dostřel ligové špičce, musíme po remíze se Spartou body někde získat. První šance se otevírá v Olomouci,“ řekl plzeňský trenér Pavel Vrba. Sigmě patří osmé místo.

Do plzeňské sestavy se po karetním trestu vrací zkušený špílmachr Pavel Horváth. Kouč Vrba tak může vybírat z kompletního kádru.
Podobná situace je navzdory náročnému programu i v hanáckém táboře.

Ordoš už trénuje

„Musím to zaklepat, ale všichni hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku a jsou v neděli připraveni nastoupit. Trénuje už dokonce i Michal Ordoš,“ podotkl kouč Psotka.

Připraven k zápasu je po delší pauze zaviněné zraněním také stoper Aleš Škerle. Místo koho a zda vůbec se do sestavy vrátí, to zůstává otázkou.

Jeho náhradník Martin Komárek si v posledních zápasech vedl velmi zdatně.

„Víme o tom, že máme tři nebo čtyři stopery, kteří jsou nám na zápas k dispozici. Rozhodovat se budeme podle zdravotního stavu, momentální situace a třeba i podle způsobu hry soupeře,“ poznamenal Psotka.

Předehra k pohárovému semifinále na Andrově stadionu začíná v neděli v 17 hodin.