Olomoučtí fotbalisté porazili v přípravě Artmedii Bratislava

OLOMOUC - Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili ve středečním přípravném zápase Artmedii Bratislava 2:0. O branky se postarali Onofrej a Rýdel, který deset minut před koncem proměnil penaltu.

5.7.2007

Vojtěch Schulmeister (vpředu) má v popisu práce střílení branek.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Domácí začali s velkou chutí, soupeře k ničemu nepouštěli a v útoku si vypracovali několik slibných příležitostí. O vedení Sigmy se zasloužil Onofrej přesnou přízemní střelou z 15 metrů k tyči. Jedinou šanci hostí v první půli měl Halenár, ale olomouckou branku netrefil.

I po přestávce vlétla druhá sestava Sigmy na soupeře se stejnou razancí. Po několika nevyužitých šancích se ale hra vyrovnala a nebezpeční byli i Bratislavané. V domácí brance se dvakrát předvedl Drobisz, který reflexivně vyrazil střely Kozáka i Halenára. Deset minut před koncem se po Dosoudilově faulu na Hartiga kopala penalta, kterou proměnil Rýdel.

Trenér Martin Pulpit prohlásil, že tým podal lepší výkon než proti Fulneku. "Hráči bojují o místo v sestavě a dostat se do dvacítky bude hodně těžké. Jsem rád, že si to uvědomili včas. Zvykáme si na systém 4-3-3 a věřím, že to bude stále lepší a lepší," řekl. "Na levé straně obrany se objevil ve druhém poločase Čupr a je možné, že s námi zůstane. Na doplnění mužstva pracujeme dál," doplnil olomoucký kouč.

Sigma Olomouc - Artmedia Bratislava 2:0 (1:0)

Branky: 24. Onofrej, 80. Rýdel z pen. Rozhodčí: Peřina - Antoníček, Němec. ŽK: Kozák (Artmedia). Diváci: 500.

Sestava Olomouce:

1. poločas: Lovásik - Randa, Šedivý, Škerle, Jurkič - Bajer, Rossi, Onofrej - M. Hubník, V. Schulmeister, Petr.

2. poločas: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Komárek, Čupr - Kaščák, Rýdel, Melinho - Janotka, Hartig (81. Bueno), Pulkert.