Zatímco čeští tenisté v neděli večer slavili fenomenální úspěch, olomoučtí fotbalisté museli skousnout druhý nezdar 
v krátké době.

Po porážce 
v Plzni prohráli tentokrát na domácí půdě s dalším konkurentem v boji o nejvyšší ligové příčky. Jablonec zvítězil na Andrově stadionu 1:0 brankou Davida Lafaty.

Zopakoval si ani ne čtyři dny staré pocity, kdy na olomouckém trávníku dvěma ranami srazil v reprezentačním triku Slováky. Na Sigmu mu stačil jediný úder. Ve 14. minutě zůstal trestuhodně sám na zadní tyči a na Čížkův centr ani nemusel vyskočit.

„To, že jsem byl úplně sám, není tak docela moje starost. Jen jsem si hlídal, abych netrefil Zlámala," smál se jablonecký forvard.

„Musím přiznat, že jsme měli velké štěstí. Sigma nás svou kvalitou přehrála. Naštěstí jsme to ale přestáli," dodal Lafata.

Zejména ve druhém poločase už se opravdu hrálo prakticky jen na jednu branku.

„Já bych řekl, že už v prvním poločase to bylo podobné. Rozhodla jedna nepohlídaná situace. Naše jasná chyba," zlobil se záložník Sigmy Jan Navrátil.

„Je to pořád dokola, to samé. Na zadní tyči dva volní hráči a je to. My víme, že to tak hrají, a stejně si je nenabereme a necháme se strhnout na přední tyč. Byla to naše obrovská chyba. Navíc když víme, jak je Lafata ve vápně nebezpečný," dodal muž, který enormním nasazením ještě vyčníval nad spolubojovníky.

Proti zatažené obraně Jablonce se ale podobně jako spoluhráči neprosadil.

„Bránili dobře. Celý zápas jsme hráli do plných. Snažili jsme se být trpěliví. Pořád jsme si to chystali a čekali na nějakou mezeru. Sem tam jsme nějakou našli. Hubňa (Michal Hubník – pozn. red.) mohl dát gól, Ordži (Michal Ordoš – pozn. red.) i já jsem tam přeběhl balon," řekl Navrátil, který dohrával v závěru jako pravý obránce.

„Trenér chtěl, abychom hráli hodně útočně. Střídali jsme se tam s Šumákem (Jan Schulmeister – pozn. red.). Myslím, že jsme hráli docela dobře, ale nedali jsme gól, což je samozřejmě chyba. Škoda, že jsme si to takhle pokazili," připomněl olomoucký fotbalista dvě porážky se silnými soupeři, které Sigmu srazily z prvního místa.

Drželi s námi, i když jsme prohrávali

Pozitiva se ale i na porážce dala najít. Například divácká podpora byla nejlepší za dlouhou dobu. I po prohraném duelu fanoušci své oblíbence vytleskali.

„Viděli jsme, že diváci ocení výkon mužstva, i když se prohraje, to je pro nás pozitivní," pochválil obecenstvo hned po zápase trenér Pivarník.

A chválou nešetřil ani Navrátil.

„Je dobře, že lidé drželi s námi, i když jsme nevyhráli. Snad bylo vidět, že jsme se snažili," řekl.

„Myslím, že se chytili zápasem s Příbramí, i když i s Duklou už to bylo dobré," dodal.

Diváci na tribunách si vylili zlobu především na trojici rozhodčích. Arbitry vyprovázelo ze hřiště sborové bučení. Především kvůli několika sporným verdiktům a také přísným žlutým kartám pro Michala Vepřeka a Michala Ordoše. Pro oba to bylo čtvrté napomínání v soutěži a příští zápas na Slovácku vynechají.

„Musíme se oklepat a na Slovácku vyhrát, abychom zůstali nahoře. To nejdůležitější stejně přijde až na jaře," připomněl Jan Navrátil.

Sigma hraje poslední ligový zápas v roce 2012 v Uherském Hradišti v sobotu od 17 hodin.