„Věděli jsme, že to je pro nás povinné vítězství a že to musíme zvládnout i přesto, že se nám doma nedaří,“ prozradil domácí trenér Dušan Žmolík, s čím šel jeho tým do utkání.

Kromě dobrého výsledku byl pro domácí tábor další radostnou zprávou návrat do sestavy kapitána a dlouholetého hráče Uničova Romana Vejvody.

„Roman mi v pátek potvrdil, že bude stoprocentně připravený. Vrátil se po těžkém zranění a myslím, že to byl pro něj ideální zápas. Hosté moc nehrozili, a navíc klukům pomohl zkušenostmi. Není jednoduché zvládnout takový zápas, ve kterém musíte vyhrát a hrajete do plných,“ přiblížil Žmolík.

Velký podíl na výhře měl útočník Tomáš Komenda, který celou kanonádu v 17. minutě po rohovém kopu odstartoval a po stejné standardce i zakončil.

Mezi jeho dvě trefy se vměstnala ještě ta od Davida Bači, která byla nesmírně důležitá, protože padla minutu před poločasem a Uničov odskočil soupeři na rozdíl dvou branek. Šest minut po návratu ze šaten uklidnil své spoluhráče Aleš Krč.

„Klobouk dolů před kluky, že nic nepodcenili. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli doma a fanoušci o výhrách neslyší jen z venku,“ zakončil hodnocení domácí kouč.

Uničov je díky výhře na šestém místě a jen tři body před ním je pátý Vyškov. K němu se můžou Hanáci přiblížit už příští sobotu, kdy zavítají do Dolního Benešova, kde se budou snažit protáhnout svou pětizápasovou sérii neporazitelnosti.

SK Uničov – Valašské Meziříčí 4:0 (2:0)

Branky: 17. Komenda, 44. Bača, 51. Krč, 68. Komenda. Rozhodčí: Mayer – Páral, Popelák. ŽK: Matyáš. Diváci: 163.

Uničov: Uvízl – Seibert (74. Purzitidis), Bala, Vejvoda, Koutek (77. Můčka) – Strnad (68. Svoboda), Ambrozek, Bača, Vichta – Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.