Ke svému prvnímu jarnímu mistrovskému utkání zajížděly fotbalistky FK Nové Sady do Bruntálu, a to bez brankařky Pikartové, které toto utkání nedovolily pracovní důvody. Do brány si tedy odvážně stoupla Hana Lexová, která i přes zraněné koleno Pikartovou výborně zastoupila a tým podržela, což ukázala hned v úvodu zápasu.

Postupně se ale Novosadské z tlaku vymanily a vyslaly na domácí bránu pár jedovatých střel. Aktivní Ganiecová zatáhla v 17. minutě míč po pravé straně a poslala prudkou nahrávku do vápna, kde se míč od domácích odrazil k nabíhající Kopečkové, která z první zakončila ránou pod břevno – 0:1.

Hostující hráčky měly více ze hry, ale góly nepřicházely. A to ani ve 40. minutě po největší akci Mokrušové, která šla sama na domácí brankařku Švajdovou. Ta však její sólo zlikvidovala výborným zákrokem.

I ve druhém poločase hostující hráčky pokračovaly v aktivní hře. Hned po dvou minutách se po kombinaci se Suchánkovou dostala Ganiecová svým důrazem do vápna a vybíhající Švajdovou chytře obstřelila směrem na zadní tyč.

Postupně se hra vyrovnala a domácí několikrát ohrozily bránu hostů, snížení přišlo v 73. minutě. Hostující obrana pod tlakem vytvořila několik chyb a po špatném odkopu se míč dostal do vápna k domácí Jarošové, která dorážela míč do odkryté brány.

Hráčkám Nových Sadů se podařilo těsné vítězství ubránit a získat tak cenné body, které budou rozhodovat o umístění před nástavbou, která čeká družstva této soutěže po odehrání základní části. Další velká prověrka čeká na novosadské fotbalistky v neděli 3. dubna, kdy ve 12.30 sehrají mistrovské utkání s družstvem FC NESYT Hodonín, vedoucím týmem tabulky MSLŽ.

FC SO Bruntál – FK Nové Sady 1:2 (0:1)

Branky: 73. Jarošová – 18. Kopečková, 47. Ganiecová.

Nové Sady: Lexová – Vytřísalová, Kubová, Slaninová, Hausnerová, Suchánková, Mokrušová, Kopečková, Nováková (78. Balusová), Móri, Ganiecová. Trenér: Pavel Rücker.