Jihlava se v Olomouci hlavně v prvním poločase prezentovala jako dobře bránící mužstvo. Dokonce mohla jako první udeřit. Kosakovu střelu po brejku ale brankář Zlámal vyrazil.

Ve zbytku zápasu pak už většinou jen sledoval snažení spoluhráčů před druhou brankou.

Ti ovšem poměrně dlouho nemohli nalézt skulinu ve žluté zdi, kterou svěřenci trenéra Komňackého vystavěli před pokutovým územím.

Jihlava nakonec doplatila na nedisciplinovanost Karola Karlíka. Defenzivní záložník nebral zřetel na žluté varování za nevybíravý skluz na Navrátila.

A po dalším nešetrném zákroku tentokrát na Schulmeistra šel ve 36. minutě ze hřiště.

Proti oslabenému soupeři už se hrálo Hanákům podstatně lépe.

Do poločasu ještě Hořava ani Navrátil neuspěli, brzy po přestávce ale na Andrově stadionu přišla smršť, která duel rozhodla.

Ve 49. minutě se Doležal neukvapil, krásně našel Ordoše a ten do prázdné branky pohodlně přidal svůj čtrnáctý ligový gól této sezony.

O dvě minuty později znovu bijec Doležal centroval a Schulmeister zblízka hlavou překonal veterána Blažka podruhé.

Třetí gól přišel v 56. minutě a konečně se dočkal Doležal. Jihlavská obrana reklamovala ofsajd, který ovšem nebyl a tak Doležal po Ordošově centru hlavičkoval úplně sám. Blažkovi na mokrém terénu míč nešťastně proklouzl pod tělem a jihlavská zkáza byla dokonána.

Sigma mohla ve zbytku zápasu přidat další góly. Hlavně šance Janotky, Doležala nebo Hořavy po pěkných kombinacích po tom vysloveně volaly.

Za hustého deště už se ale skóre nezměnilo. Sigma si připsala plný bodový zisk i ve třetím jarním zápase. Naopak Jihlava poprvé prohrála. Stále navíc v roce 2013 nevstřelila branku.

SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)

Branky: 49. Ordoš, 51. Schulmeister, 55. Doležal.

Rozhodčí: Kocourek – Košec, Paták. ŽK: Janotka – Karlík, Vaculík, Josl, Čvirik. ČK: 36. Karlík (J.). Diváků: 4504.

Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Hořava, Pospíšil – Schulmeister (65. Petr), Ordoš (78. Ordoš), Navrátil (85. Falta) – Doležal. Trenér: Roman Pivarník.

Jihlava: Blažek – Vaculík, Čvirik, Šourek, Josl – Rada, Karlík – Masopust (60. Tlustý), Jungr (85. Vašíček), Kosak (69. Kliment) – Šimonek. Trenér: František Komňacký.